Blogerzy w obronie praw człowieka

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-10 12:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

www.europarl.pl

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na debatę z okazji przyznania Nagrody im. Sacharowa 2013 na rzecz wolności myśli pod tytułem „Media społecznościowe w służbie praw człowieka i wolności sumienia”. Debata odbędzie się w siedzibie BIPE we Wrocławiu przy ulicy Widok 10 w dniu 11 października 2013 (piątek) o godz. 15.00.

Wydarzenie będzie nawiązywać do 25. rocznicy ustanowienia Nagrody im. Sacharowa - po debacie, ok. godz. 16.30, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej dotychczasowym laureatom Nagrody im. Sacharowa oraz ich dokonaniom na rzecz obrony praw człowieka, w szczególności wolności sumienia i wypowiedzi.

Spotkanie będzie również okazją do pierwszych komentarzy na temat przyznania tegorocznej Nagrody 16-letniej blogerce z Pakistanu Malali Yousafzai.

Do wzięcia udziału w debacie został zaproszony wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz. Udział w debacie potwierdzili Lidia Geringer de Oedenberg, kwestor w Prezydium Parlamentu Europejskiego oraz Piotr Borys, poseł do Parlamentu Europejskiego.

W debacie udział wezmą:

Jacek Protasiewicz – wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego
Lidia Geringer de Oedenberg – kwestor w Prezydium Parlamentu Europejskiego
Piotr Borys – poseł do Parlamentu Europejskiego
Marcin Mamoń – reporter i korespondent wojenny
Michał Sadowski – prezes Zarządu Brand24 S.A.
Łukasz Medeksza – pełnomocnik Zarządu Województwa Dolnośląskiego ds. rozwoju społeczeństwa informacyjnego

Liczba miejsc na oba wydarzenia jest ograniczona. Należy potwierdzić obecność do 10 października pod adresem mailowym epwroclaw@ep.europa.eu lub telefonicznie pod numerem 71 337 63 65.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama