Mieszkaniowa pułapka w Trzebnicy

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-10-14 08:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Zdjęcia lokatorów

Jednak termin zakończenia budowy osiedla Brama Trębaczy w Trzebnicy był już kilka razy przekładany.

Wrocławska spółka Eurobudownictwo zapowiada, że chce dokończyć inwestycje.

O tej i innej - niedokończonej budowie na wrocławskich Złotnikach - Zimowych Ogrodach Elżbieta Osowicz rozmawiała z członkiem zarządu Eurobudownictwa Janem Żołnierkiem.

W nagraniu pojawiają się też głosy rodzin, które tracą nadzieję na to, że wszystko skończy się dobrze:

Brama Trębaczy w Trzebnicy to 170 mieszkań, 60 procent lokali jest sprzedanych, w Zimowych Ogrodach na wrocławskich Złotnikach na swoje mieszkania czeka od dwóch lat około 70 rodzin - budowa stoi.

ZOBACZ TEŻ: Zamiast ogrodów betonowa pułapka

W najbliższą środę sąd ma zająć się wnioskiem o głoszenie upadłości tej firmy. W sądzie są też wnioski o upadłość innych dolnośląskich dewelopoerów: Ganta i As-Bau. Jak kupić mieszkanie nie narażając się na takie problemy? - dyskusja z ekspertami dziś po godz. 16.00 w Radiu Wrocław.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Mariusz
2019-10-25 19:32:14
z adresu IP: (5.104.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak kupowac mieszkanie w Trzebnicy to tylko na Bukowym Osiedlu II. Porządny deweloper, piękna okolica, super cena.
~radek
2013-10-14 21:18:05
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -2
Właśnie zastanawiałem się czy kupić na tym osiedlu w Trzebnicy ale znajomy mnie namowił na kupno mieszkania w Strzelinie od firmy deweloperskiej Osinski i Syn i jestem zadowolony z mieszkania a tak naprawdę jest ciężko negocjować z dewloperami
~bkt
2013-10-14 19:05:45
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 1
Dwa osiedla w prawie takiej samej sytuacji - dziwny zbieg okoliczności. Oczywiście Eurobudownictwo i Jan-mar wspaniałomyślnie przejmują zadłużone budowy żeby je dokończyć. Takie poświęcenie.
~kasiorek
2013-10-14 18:52:32
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak by niby bank o tym nie wiedział...kpiny i jawne oszustwo !!! Tyle w tym temacie, prawo powinno być zmienione a nie pozwalać na kantowanie i oszukiwanie ludzi! Mam nadzieje ze reportaż pomoże a nie zaszkodzi
~bkt
2013-10-14 18:33:18
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 0
Faktycznie "bardzo zaszkodzi"...bank PKOBP dowie się przez reportaż, że budowa stoi i nie dostana dofinansowania o które tak rzekomo walczą. Albo nie ! - jeszcze lepiej nie znajdą nowego inwestora....
~Muttley
2013-10-14 16:30:53
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
zaszkodzi/ nie zaszkodzi ... ileż można patrzeć bezczynnie na takie postępowanie ...
~pixa
2013-10-14 15:50:56
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
~Black, a Ty przypadkiem nie współpracujesz z EB?
~Black
2013-10-14 15:29:40
z adresu IP: (94.144.xxx.xxx)
Ocena: 0
I co mieszkańcy myślicie ze wam to pomoże !!! Raczej nie i wam i deweloperowi ten artykuł zaszkodzi !!!!
~jsz
2013-10-14 12:25:29
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
na bank ich znowu zima zaskoczy.
~sas
2013-10-14 11:06:52
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zaczną nową inwestycje i kolejni ludzie bedą w D..... unikać takich deweloperów