Sukces ma twarz Kobiety!

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-15 13:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Wydarzenie ma podkreślać coraz większą rolę kobiet w biznesie, życiu społecznym, kulturalnym i sportowym - podkreśla Marzena Michalec, organizator Plebiscytu Kobiece Twarze.

Wydarzenie kreuje dobry klimat dla kobiecej aktywności i inspiruje kobiety. Plebiscyt wsparły takie autorytety ze świata biznesu jak Dominika Bettman, Prezes ds. Finansowych firmy Siemens Sp. z o.o., Bogusława Matuszewska, Wiceprezes Zarządu ds. strategii i rozwoju, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, Barbara Kaśnikowska, Prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej INVEST – PARK, Barbara Sielicka, Redaktor prowadzący Bankier.pl.

Wśród autorytetów, które wsparły aktywnie Kobiece Twarze jest również Edyta Rękas, Dyrektor Spółki i Członek Zarządu GEA Polska Sp. z o.o. oraz Iwona Guzowska, wielokrotną mistrzyni świata i Europy w kickboxingu i boksie. Partnerem merytorycznym jest Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości.

To dobrze , że dziś już niewielu biznesmenów trzeba namawiać do promowania kobiet, bo mądrzy mężczyźni chętnie zatrudniają menedżerki w swoich firmach – mówi Aldona Ziółkowska- Bielewicz, organizator.

Korporacje, duże firmy, czasami działając pod presją wewnętrznych przepisów o parytetach dla płci, zatrudniło kobiety na wysokich stanowiskach managerskich, a teraz są z tego bardzo zadowoleni. Mówią nam o tym prezesi firm w nieformalnych rozmowach - zdradzają Kobiecanki. Dziś wszyscy już wiedzą, że zapewnienie równości szans dla kobiet i mężczyzn oraz pełnoprawnego uczestnictwa w życiu społeczeństwa jest jednym z podstawowych praw człowieka, a pytanie: czy są plebiscyty tylko dla panów?, jest postrzegane jako wyjątkowo niestosowne i wyrażane przez kogoś, kto ma niewielką wiedzę o współczesnym społeczeństwie. Równość płci, ignorowana przez dziesięciolecia demokracji w całej Europie, teraz doczekała się czasu na promocję!

Dlaczego warto się zaangażować?
Kobiece Twarze ponadto zostały stworzone, aby pokazywać, promować przedsiębiorcze projekty kobiet, osobowości kobiece, które mają wpływ na rozwój gospodarczy regionu, kraju, a także firmy, które są przyjazne kobietom i także dzięki kobietom rozwijają się. Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości.

Wszystkie firmy i osoby, które zaangażują się w Plebiscyt Kobiece Twarze udowadniają swoją obecnością, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby łamać złe przyzwyczajenia, mentalne nawyki i stereotypy. Ogólnopolski Plebiscyt Kobiece Twarze to świetny sposób na promocje firmy, osobowości - wśród grona opiniotwórczego środowiska gospodarczego. A sam finał Plebiscytu będzie doskonałą okazją do integracji środowiska gospodarczego i do poznania managerów i właścicieli z różnych branż biznesu.

Firma Kobiecanki, czeka na zgłoszenia do 30 października poprzez wypełnienie formularzy zgłoszeniowych na stronie www.kobiecanki.pl. Oto konkursowe kategorie:

Kategoria I: Firma przyjazna Kobiecie
Kategoria II: Menedżerka roku 2012
Kategoria III: Debiut w biznesie
Kategoria IV: Kobieta z sercem
Kategoria V: Kobieta w sporcie
Kategoria VI: Kobieta w kulturze

Organizatorki  Kobiecych Twarzy – plebiscytu promującego  przedsiębiorczość i aktywność  kobiet na wielu polach, firma Kobiecanki.pl, zaprasza do udziału w I edycji tego wydarzenia, którego zwieńczeniem będzie uroczysta gala finałowa w Zamku Książ w Wałbrzychu - 15 listopada 2013 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama