Do Szklarskiej Poręby piękną trasą

Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 2013-10-19 11:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. PKP PLK

Prace na odcinku Jelenia Góra - Szklarska Poręba trwają od kilku miesięcy. Inwestycja obejmuje m.in. modernizację ponad 12 km torów, a także wymianę rozjazdów między stacjami w Piechowicach i Szklarskiej Porębie Górnej.

- Standard obsługi podróżnych poprawi przebudowa peronów. Stacje Piechowice i Szklarska Poręba Górna będą dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych - czytamy w komunikacie prasowym PKP PLK.

Kolei Izerska - jak nazywane jest połączenie kolejowe Jelenia Góra - Szklarska Poręba - Korenov to niezwykle malowniczy szlak. Wybudowana na początku ubiegłego wieku linia jest uważana za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Jadąc pociągiem z Jeleniej Góry do Szklarskiej poręby za oknem widzimy Karkonosze i Góry Izerskie. Pomiędzy Piechowicami, a Szklarska Porębą na odcinku 12 km pociąg pokonuje w sumie wysokość ok. 300 m.

Koszt inwestycji to 34 mln zł.

Kliknij na zdjęcie, by przejść do galerii

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama