Przeszkody, płoty, kłusaki...

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-10-24 13:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. prw.pl

Zapisanych zostało siedem koni – wśród nich czeski Pareto, partynicki Krab i służewiecka Santonina, które już wcześniej spotkały się w Lotto Wielkiej Wrocławskiej. W tamtej konfrontacji najlepszy okazał się Pareto, który zajął trzecie miejsce, Krab był piąty, a z Santoniny jeździec spadł na najtrudniejszej przeszkodzie – skoku trybunowym.

Międzynarodowa Nagroda Chyszowa zwieńczy tegoroczną rywalizację w gonitwach z płotami. Ivo trenowany na Służewcu przez Patryka Wróblewskiego będzie chciał powiększyć swój dorobek do trzech wygranych w tym sezonie, a spróbuje mu pokrzyżować szyki Kalpirinia z partynickiej stajni Roberta Świątka, która jeszcze w tym roku nie zanotowała zwycięstwa, chociaż dwa razy była blisko. Do walki może się włączyć Sopran Lesto, który z powodzeniem ścigał się w płotowych gonitwach we Włoszech.

Dwulatki pełnej krwi angielskiej stoczą walkę o zwycięstwo w gonitwie o Nagrodę Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych – Partynice. Essea, Rosa i Swinger mają już na koncie po jednym wygranym wyścigu. Wśród pozostałych koni, które debiutują, o niespodziankę może się postarać obiecujący ogier Turul.
Dwie najliczniej obsadzone gonitwy dnia odbędą się z udziałem trzyletnich arabów. Na dystansie 2000 m, gdzie stawka liczy 11 koni, ciekawie zapowiada się pojedynek między Olkiem, który nieoczekiwanie zajął trzecie miejsce w pozagrupowej Nagrodzie SK Lesieniec, a Ceilanem, który w innym wyścigu minimalnie uległ Wieży Baśni (czwartej w Nagrodzie SK Lesieniec). Na 1600 m pobiegnie 15 koni, z których większość rywalizowała ze sobą tydzień wcześniej i w tamtej konfrontacji najlepszy okazał się Admet.

Mityng otworzy gonitwa dla 3-letnich i starszych koni pełnej krwi angielskiej, w której pobiegnie dawno nieoglądana na Partynicach Bombonierka, trzecia w czerwcowej Nagrodzie Prezydenta Miasta Wrocławia. Ścigać się będą również trzyletnie folbluty, a na zakończenie dnia i całego sezonu powalczą kłusaki francuskie z Nitisą Josselyn w stawce.

Początek – godz. 12.45
Wstęp wolny

Zaprzęgi w hali: W sobotę i niedzielę (26-27 października) w krytej ujeżdżalni Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice rozegrany zostanie III Halowy Puchar Powożenia. Początek zawodów: sobota – godz. 12.30, niedziela – godz. 10.00. Wstęp wolny

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama