Sprawdź, gdzie możesz pobiegać

Michał Hamburger | Utworzono: 2013-11-09 10:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Odbędzie się tam III Bieg Bystrzycki, częściowo po trasie Radia Wrocław. Zawody zostaną rozegrane na dystansie trzech rund - łącznie około 10 kilometrów.

Zawody rozpoczną się w samo południe. Udział w biegu to koszt 20 złotych.

Można się zapisywać od 9. do 11.30 w miejscu imprezy, czyli obok Hali Widowiskowo Sportowej w Kątach Wrocławskich przy ul. Brzozowej 4.

Posłuchaj rozmowy z Pawłem Pilskim, współorganizatorem biegu.Święto biegania w niedzielę - 10. listopada - także w Jeleniej Górze. Zostanie tam rozegrany XV Ogólnopolski Bieg Niepodległości. Będzie to święto biegania i dla młodszych i dla starszych. Uczniowie szkół podstawowych wystartują na 350 i 700 metrów. Gimnazjaliści pobiegną na dystansie kilometra. Bieg główny odbędzie się natomiast na 10 km. Wpisowe do zawodów wynosi 10 zł. Dzieci i młodzież za udział w biegowej zabawie nie płacą. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów od 9 przy ul. Wita Stwosza 6. Biegi dla najmłodszych od 10, bieg główny o 11. Osiedle Orle zaprasza.

Niepodległościową pobiegają także w Świdnicy. Na Rynku, obok Wieży Ratuszowej, w poniedziałek - 11. listopada - rozpocznie się rywalizacja na dystansie 3700 metrów. Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy będą przyjmowane w dniu biegu od  12.30 – 14.00. Wspólny start planowany jest na 14.30. Dla 650 uczestników przewidziane są pamiątkowe czapeczki i medale. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostaną nagrody.

W piątek - 15. listopada odbędzie się " Ryś - Nocny Maraton z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków". Zawody zostaną rozegrane na dystansie około 42 kilometrów w miejscowości Kąty Wrocławskie i jej okolicach. To bardziej rajd, jak maraton. Zapisy do biegu już się zakończyły. Nadrzędnym celem maratonu w czasie jego trwania jest zdobycie wszystkich punktów kontrolnych i dotarcie do Mety w określonym limicie czasowym. Zawodnicy będą startować w drużyna 3 - 4 osobowych. Początek nocnego biegania o 19.

W najbliższy piątek również bieganie we Wrocławiu. Zapraszamy na 39. Bieg Uliczny o Puchar J.M. Rektora Politechniki Wrocławskiej. Zapisy do udziału w imprezie na stronie www.azs.pwr.wroc.pl, lub w dniu zmagań na miejscu startu od 11.15. Udział w zawodach jest bezpłatny. Bieg odbędzie się na dystansie 5000 metrów. Start o 14 na Wybrzeżu Wyspiańskiego - na wysokości Gmachu Głównego Politechniki Wrocławskiej.

W sobotę - 16. listopada - pobiegamy w 24. Małym Maratonie Złotnickim we Wrocławiu. Impreza rozegrana zostanie w Parku Złotnickim (ul. Złotnicka, obok Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii). Start biegu głównego na dystansie 4200 metrów o 14. Wcześniej, od 12, rozgrywane będą biegi dla młodszych na różnych dystansach. Za udział w biegu głównym, w dniu zawodów, trzeba będzie zapłacić 20 złotych. Na tych, którzy zgłoszą się wcześniej czeka 25% zniżka.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama