Drogi trafią w prywatne ręce

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2013-11-12 10:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Autorski projekt marszałka województwa dostanie rządowe wsparcie. Jest już decyzja w tej sprawie.

Będzie to pilotażowy program, z którego będą też mogły skorzystać inne województwa. W regionie przebudowanych ma zostać 300 km tras wojewódzkich, których utrzymaniem mają zajmować się prywatne firmy.

Teraz powstanie dokumentacja i inwestycje zaczną być przygotowywane. Chodzi m.in. o trasy Wrocław - Oława, Bukowice - Trzebnica, Środa Śląska - Godzikowice. Wartość całego projektu przekracza 460 mln zł.

Przypomnijmy, w styczniu szefowa Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Elżbieta Bieńkowska, zadeklarowała we Wrocławiu, że resort sfinansuje przygotowanie dokumentacji do realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Może to kosztować około 2 milionów złotych.

Samorząd chce na początek oddać w prywatne ręce 200 kilometrów dróg w aglomeracji wrocławskiej na 20-30 lat.


Zobacz również: Na kolejnym odcinku drogi S8 prace powoli dobiegają końca. (Film)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~uzytkownik
2013-11-13 11:08:10
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
a czym wtedy zajma się pracownicy dsdik? tym samym czym do tej pory czyli niczym
~nemo5000
2013-11-12 20:48:05
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
No to policzmy: 460 mln zł : (2o-30 lat) : 300 km = (51-76) tys. zł/rok/km. Czy znajdą się chętni? Wątpię. Bo to nie tylko porządny remont na "dzień dobry" ale i utrzymanie (zwłaszcza zimowe - odśnieżanie i likwidacja gołoledzi).
~uzytkownik
2013-11-12 13:50:32
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
drogi nie będą prywatne, idzie o zarzadzanie nimi
~NIE BĘDZIE ŻADNYCH PRYWAT
2013-11-12 13:33:56
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
NYCH DRÓG. INFORMACJA JEST BŁĘDNA I NONSENSOWNA
~uzytkownik
2013-11-12 12:59:03
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
a czy w związku z tym dalej będziemy utrzymywać rzesze urzedasow, żeby mieli jeszcze więcej czasu na zagraniczne wycieczki, a zatrudniani sa rodzinnie?
~obserwator
2013-11-12 12:06:13
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
a czy to się opłaca?????
~rence_precz
2013-11-12 12:00:06
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie dość, że w paliwie dorzucamy się do budowy dróg, nie dość, że później każą płacić jeśli chcemy nimi jeździć, to jeszcze teraz pójdą w prywatne ręcę! Bomba. Ktoś ma może w rodzinie działacza SLD? Chętnie zawiążę trwałą przyjaźń!
~Kassander
2013-11-12 11:34:03
z adresu IP: (195.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
... w prywatne ręce tych co wiedzieli kiedy podnieść je do góry podczas głosowania...
~ALE W CZYJE PRYWATNE RĘCE
2013-11-12 10:33:27
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Bo pani redaktor nie wymieniła żadnej prywaty