Carrantuohill - TOUCH OF IRELAND

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-11-13 08:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

mat. prasowe

Ethno Jazz Festival zaprasza miłośników kultury celtyckiej  na rewelacyjne przedstawienie “Touch of Ireland” w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Treblers.

14 listopada, w ramach prestiżowego cyklu „Muzyka Świata w Synagodze Pod Białym Bocianem” prezentującego światowe gwiazdy muzyki etnicznej,  pojawi się okazja do bezpośredniego „dotknięcia Irlandii”.

Touch of Ireland  jest widowiskiem złożonym z utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium.  Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Repertuar dobrano tak aby możliwe było wyeksponowanie wszystkich najbardziej charakterystycznych, a jednocześnie przemawiających do publiczności, elementów tańca irlandzkiego: jest więc aksamitny, kobiecy slip jig; są bardzo radosne, mieszane układy tańczone w klimatach irlandzkiego ceili; pokazy solo, umożliwiające tancerzom zaprezentowanie maksimum swoich umiejętności i najbardziej skomplikowanych kroków; wreszcie najbardziej oczekiwany i niezwykle ceniony przez publiczność step irlandzki, również w wydaniu a`cappella.

Najcenniejszą cechą przedsięwzięcia jest połączenie dwóch form sztuki irlandzkiej “na żywo”.

Na świecie funkcjonuje wiele widowisk opartych na irlandzkim tańcu, ale zwykle są one pozbawione “żywej muzyki”, na którą w projekcie Touch of Ireland został położony niezwykle duży nacisk. Z jednej strony gwarantuje to pełnię odbioru widowiska; sprawia, że jest ono bardziej autentyczne, a z drugiej zaś, w momentach gdy tancerze opuszczają scenę, muzycy wypełniają przestrzeń swoimi instrumentami, a że jest to zespół charyzmatyczny i łatwo nawiązujący kontakt z publicznością -  skupia na sobie uwagę i bawi się razem z widzami.

Touch of Ireland  to zatem niezwykle zrównoważone w proporcjach: MUZYKA i TANIEC… i wszystko na żywo!

14.11.13 godz.19.00 Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
TOUCH OF IRELAND - widowisko muzyczno- taneczne w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Treblers
bilety: 60 zł – I miejsca, 45 zł – II miejsca, 35 zł – III miejsca, 25 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl

REKLAMA
Reklama