A gdyby jutro były wybory... (SONDAŻ)

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-11-17 21:35 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

archiwum prw.pl

Oto kolejne wyniki badań, które m.in. na zlecenie Radia Wrocław przeprowadził Instytut Badawczy IPC. Na pytanie pierwsze najwięcej respondentów odpowiedziało, że nie ma takiej partii, na którą chcieliby oddać swój głos. Spora część wybrała PO i PiS, natomiast ponad 10 proc. badanych w ogóle nie chciałoby wziąć udziału w wyborach.

Badania komentowaliśmy w Debacie Politycznej Radia Wrocław:

Pytanie pierwsze dotyczy wyłącznie badanych we Wrocławiu.

Pierwsza wiadomość jest taka, że 31 proc. badanych uważa, że nie ma takiej partii, na którą oddaliby głos, natomiast 10 proc. w ogóle nie poszłoby zagłosować.

A to wyniki dla poszczególnych ugrupowań - 20,6 proc. wrocławian wybiera Platformę Obywatelską, 14,4 proc. Prawo i Sprawiedliwość, na 7,6 proc. może liczyć Obywatelski Dolny Śląsk, 6 proc. mieszkańców wybiera SLD, 4 proc. wskazało Twój Ruch, 1 procent PSL, 5 proc. badanych wybrało inne ugrupowania.

W Debacie Politycznej Radia Wrocław wzięli udział: Andrzej Dąbrowski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Renata Granowska (Platorma Obywatelska), Patryk Wild (Obywatelski Dolny Śląsk), Tomasz Czajkowski (Twój Ruch), Ewa Gutek (Solidarna Polska), Mirosław Stachowiak-Różecka (PiS), Beniamin Noga (Sojusz Lewicy Demokratycznej):Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS mówiła, że sprawa nie jest przesądzona, bo do wyborów został jeszcze rok. - Wrocławską twierdzę trzeba Platformie odbić:Obywatelski Dolny Śląsk, czyli inicjatywa polityczna skupiona wokół Rafała Dutkiewicza miałby prawie 8 procent. Patryk Wild z ODŚ mówił, że dla niego to ogromny sukces, bo ugrupowanie w ogóle nie deklarowało, że będzie startować w wyborach:Jeśli chodzi natomiast o wybór władz w dolnośląskiej Platformie Obywatelskiej i pytanie, czy wybory w regionie powinny zostać powtórzone, odpowiedzi były następujące:

W badaniu zostało poddanych 500 dorosłych mieszkańców Wrocławia. Zostało ono zrealizowane techniką CATI (telefoniczne wywiady wspomagane komputerowo) i przeprowadzone w dniach 12-14 listopada 2013 roku.

REKLAMA
Reklama