Krematorium pod oknami? (Posłuchaj)

Sylwia Jurgiel, Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-11-21 08:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. FASTILY (TALK)/Wikipedia

We Wrocławiu powstający na rondzie przy ul. Kwiatkowskiego budynek wielofunkcyjny będzie domem pogrzebowym z krematorium. Zakład pogrzebowy i spopielarnię buduje firma Gloria. Jej szef jest w tym tygodniu poza miastem, ale udało nam się porozmawiać z nim przez telefon:

"Będzie to wielofunkcyjny dom pogrzebowy z funkcją krematorium również. Pozwolenia na budowę wydane z urzędu miasta. Budowa jest jak najbardziej legalna, niczego tutaj nie ukrywaliśmy" - powiedział Radiu Wrocław Damian Lech.

Tymczasem mieszkańcy Kleciny i Oporowa są oburzeni:

Po zmianie przepisów w 2010 roku budując taki obiekt nie potrzebne są żadne konsultacje, zwłaszcza z mieszkańcami. O przepisach mówi Julia Wach z magistratu:Inwestor, wrocławska firma zapewnia, że zakład pogrzebowy i krematorium będą całkowicie bezpieczne. W sprawie interweniować mają miejscy radni Mirosława Stachowiak-Różecka i Sebastian Lorenc:Posłuchaj całej relacji Radia Wrocław:

Podobny problem jest w Jeleniej Górze. Mieszkańcy osiedla Czarne również protestują przeciw budowie krematorium. Ma ono powstać na skraju osiedla, przy ulicy Strumykowej. Firma pogrzebowa Sims ma już pozwolenie na budowę. Mieszkańcy chcą jednak inwestycję zablokować. Przesłali do urzędu miasta petycję podpisaną przez kilkaset osób:

REKLAMA
Reklama