KIDS ABOUT SPACE – DZIECI O PRZESTRZENI

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-11-21 13:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

KIDS DESIGN SPACE – DZIECI PROJEKTUJĄ PRZESTRZEŃ to trzymiesięczny program skierowany do dzieci i młodzieży. Celem projektu było dostarczenie najmłodszym narzędzi pozwalających na refleksję nad własnym otoczeniem oraz na aktywne jego modyfikowanie. Ma on także pomóc kształtować młodych otwartych i kreatywnych ludzi, którzy poszerzając swoją kulturową świadomość już od najmłodszych lat oraz zwracając uwagę na estetykę swojego środowiska w przyszłości będą mogli stać się krytycznymi autorami oraz odbiorcami otaczającej ich kultury.

Finałem przedsięwzięcia są dwudniowe (23-24 listopada) spotkania młodych w Krzywym Kominie z architektami, urbanistami, miejskimi aktywistami, które mają przybrać formę otwartej dyskusji i konsultacji nad efektami pracy. Tym razem jednak to dorośli specjaliści będą zadawać pytania, a nie odwrotnie.

W sobotę, 23 listopada, będzie dniem otwarty dziecięcych pracowni warsztatowych, podczas którego najmłodsi członkowie projektu wraz z prowadzącymi zaprezentują swoje dokonania. Na ten dzień zaplanowaliśmy także spotkanie z projektantem, warsztaty dla najmłodszych, a także dwa panele dyskusyjne. W niedzielę, 24 listopada, nastąpi podsumowanie wszystkich działań.

W zaplanowanej na ten dzień konferencji, poświęconej projektom dzieci, ich przemyśleniom, a także koncepcji miasta na rewitalizację Nadodrza, udział wezmą m.in.: Zbigniew Maćków, Karolina Mróz, Maja Brzozowska-Brywczyńska i Przemysław Filar. Konferencji towarzyszyć będą także warsztaty dla dzieci.

REKLAMA
Załączniki
Reklama