Falstart Zagłębia po przerwie na kadrę

| Utworzono: 2013-11-22 20:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W meczu otwierającym tę serię KGHM Zagłębie Lubin przegrało na własnym boisku z Piastem Gliwice 0:2. Przerwa na kadrę nie wpłynęła na jakość gry miedziowych. Trener Orest Lenczyk ma bardzo twardy orzech do zgryzienia.

W przekroju całego spotkania Piast był drużyną zdecydowanie lepszą. Zasłużył na 3 punkty. Przy odrobinie szczęścia mógł wygrać jeszcze wyżej.

Goście objęli prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Łukasza Hanzela. Były piłkarz Zagłębia, wykorzystał kolejny w tym sezonie kompromitujący błąd bramkarza miedziowych Michała Gliwy. Hanzel dobił swój strzał, po odbiciu piłki przez Gliwę wprost pod jego nogi.

Drugi gol dla Piasta padł w 61. minucie po indywidualnej akcji Rubena Jurado - hiszpański napastnik  zdobył tym samym swoją 6 bramkę w sezonie ekstraklasy.

Zarówno goście, jak i gospodarze nie dotrwali do końcowego gwizdka w 11 na boisku. W 78. minucie drugą żółtą, a w efekcie czerwoną kartkę zobaczył obrońca Zagłębia Adam Banaś. Cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem drugą żółtą kartkę zobaczył strzelec pierwszego gola dla gości.

Piast kończył w 9. W doliczonym czasie czerwoną kartką ukarany został Krzysztof Król.

Zagłębie jest sklasyfikowane na 15. miejscu w tabeli. Jeżeli w niedzielę Podbeskidzie Bielsko-Biała zdobędzie chociaż jeden punkt w Zabrzu, w konfrontacji z Górnkiem, miedziowi spadną na ostatnią pozycję w lidze. Przegrana z Piastem to 10 porażka Zagłębia w tym sezonie ekstraklasy.

KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Hanzel (9), 0:2 Ruben Jurado (61).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Kwiek, Adam Banaś, Bartosz Rymaniak. Piast Gliwice: Matej Izvolt, Csaba Horvath, Krzysztof Król, Łukasz Hanzel. Czerwona kartka za drugą żółtą - KGHM Zagłębie Lubin: Adam Banaś (7.Piast Gliwice: Łukasz Hanzel (86), Krzysztof Król (90+5).

Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź). Widzów 3˙835.

KGHM Zagłębie Lubin: Michał Gliwa - Bartosz Rymaniak, Adam Banaś, Lubomir Guldan, Paweł Oleksy (62. Miłosz Przybecki) - David Abwo (46. Adrian Błąd), Łukasz Piątek (69. Arkadiusz Woźniak), Robert Jeż, Aleksander Kwiek, Dorde Cotra - Arkadiusz Piech.

Piast Gliwice: Dariusz Trela - Damian Zbozień, Csaba Horvath, Jan Polak (46. Carles Martinez Embuena), Krzysztof Król - Matej Izvolt (69. Adrian Klepczyński), Mateusz Matras, Radosław Murawski, Łukasz Hanzel, Tomasz Podgórski - Ruben Jurado (85. Kamil Wilczek).