Nie będziesz miał, gdzie biegać

Michał Hamburger | Utworzono: 2013-11-23 08:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

W nadchodzącym tygodniu spotkanie biegowe organizuje jedynie stowarzyszenie Parkrun, które zaprasza jak zwykle w sobotę o 9-tej. 30 listopada spotykamy się przy Jazie Opatowickim we Wrocławiu. Bieganie na dystansie 5 kilometrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl.

Biegaczom z naszego regionu wyjątkowo polecamy wyjazdy poza Dolny Śląsk, by w grupie spróbować swoich sił. Można przy tym skorzystać nie tylko biegowo, ale np. zobaczyć inne miejsca w kraju.

Ciekawą imprezę na jutro, czyli 24. listopada, szykują Katowice. Na Górnym Śląsku rozegrany zostanie ALTUS CUP, mistrzostwa kraju w biegach po schodach. Dystans do pokonania - 30 pięter. Udział w zawodach to koszt 50 złotych. Czy są jeszcze miejsca? Najświeższe informacje na stronie organizatora - gorskiebieganie.pl. Zawody rozpoczną się o 11.

Za tydzień na wspólne bieganie zaprasza Konin. Zniechęcać może jednak dystans, który trzeba pokonać samochodem, by później wystartować w biegu. Wrocław od Konina dzieli 180 kilometrów. Dla chcącego jednak nic trudnego. Konin kusi XXII Biegiem o Lampkę Górniczą. Do pokonania na biegaczy czeka 10 kilometrowa trasa, wiodąca ulicami tego miasta. Zawody rozpoczną się w sobotę 20. listopada w samo południe. Udział w imprezie jest bezpłatny.

REKLAMA
Reklama