"Pożyczkę dawałem w dobrej wierze"

Maja Majewska | Utworzono: 2013-11-26 12:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Wikipedia

- Pożyczkę dawałem w dobrej wierze - mówi Robert Pietryszyn, szef spółki Wrocław 2012, który według doniesień CBA, miał wspierać finansowo posła PiS Adama Hoffmana. Według doniesień prasowych Pietryszyn miał pomagać finansowo Adamowi Hofmanowi z PiS.

Według słów Pietryszyna chodzi o okres między rokiem 2007 a 2010. Wtedy to miał wesprzeć finansowo posła Prawa i Sprawiedliwości.

Jak powiedział, była to zwykła przyjacielska pożyczka. Dodaje, że Hofman zawsze szybko ze swoich zobowiązań się wywiązywał i nigdy nie było z tego powodu żadnych nieporozumień między nimi.

Pietryszyn zaznacza, że ma dokumenty, które potwierdzą jego słowa. Nie chciał mówić, o jakie kwoty chodzi. Zaznaczył jedynie, że była to kwota mniejsza niż 100 tys. złotych.

Jak informuje "SE", Pietryszyn i Hofman to przyjaciele jeszcze z czasów studenckich. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości 26-letni Pietryszyn został prezesem Zagłębia Lubin sponsorowanego przez KGHM. Obecnie Pietryszyn jest prezesem spółki Wrocław 2012, która zarządza Stadionem Miejskim we Wrocławiu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~jaskier
2013-11-28 11:57:33
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
komu ufać
~ryhor
2013-11-28 08:55:19
z adresu IP: (83.16.xxx.xxx)
Ocena: 0
jak ja widzę jak oni te rączki troskliwie składają na tym zdjęciu to mi się słabo robi - banda obłudników
~xxx
2013-11-27 09:46:49
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
To ciekawe. Bo choć Pietryszyn poświęca się dla kolegi, to CBA przekazała informację o PRZELEWIE na 100 tys - a więc nie kwota łączna z jakichś drobniaków na waciki. A co ma "dobra wiara" do płacenia podatku od pożyczki? Jeśli prezes na takim poziomie nie zna praw to do łopaty!
~Zbym
2013-11-27 06:55:05
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mój dziadek gdyby wiedział, że tak będzie wyglądała wolna i sprawiedliwa Polska to, palce które wznosił kiedyś do góry brzeszczotem by sobie obciął.Zwykłe"patriotyczne" cwaniaki.
~emigrantka
2013-11-26 23:48:50
z adresu IP: (79.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
za podobne "pozyczki" prezydent Niemiec Christian Wulf pozbyl sie swojego stanowiska, czas w Polsce robc porządki !!!
~ecce
2013-11-26 23:47:10
z adresu IP: (89.69.xxx.xxx)
Ocena: 0
wg oświadczenia majątkowego Pietryszyn przytula jako kierownik stadionu 300 tysięcy zł rocznie, a za czasów PISu był za podobne drobniaki prezesem KGHM Zagłębie Lubin i członkiem rad nadzorczych kilku spółem, m.in. Ruch SA. Jest z czego pożyczać. Ale najfajniej się rozprowadzili chłopcy politycznie: Adaś w PiS, Robcio u Dudka. Frukty z każdej strony.
~radiołapacz
2013-11-26 17:59:12
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak widać partyjniactwo i kolesiostwo kwitnie nie tylko w PO.
~J.P.
2013-11-26 15:07:54
z adresu IP: (108.240.xxx.xxx)
Ocena: 0
Za rzadow PiS byl prezesem Zaglebia Lubin. Jak za komuny, mozna byc prezesem czegokolwiek byle bylo po lini partyjnej.
~bolo
2013-11-26 14:19:51
z adresu IP: (79.191.xxx.xxx)
Ocena: 0
A mi kto pożyczy 100000??