Bolesławiec: Huragan powalił komin

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-12-05 20:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Bolesławiec: Huragan powalił komin - fot. Piotr Słowiński
fot. Piotr Słowiński
Bolesławiec: Huragan powalił komin - 0
Bolesławiec: Huragan powalił komin - 1
Bolesławiec: Huragan powalił komin - 2

Komin należał do miejscowej ciepłowni. Na szczęście upadł między budynkami i nikomu nic się nie stało. Przewrócił jedynie ogrodzenie i złamał drzewo. Część mieszkańców Bolesławca może być tej nocy pozbawiona dostaw ciepła. Pracownicy elektrociepłowni starają się jednak nie wygaszać kotłów.

Przejście graniczne w Jakuszycach zamknięte dla ciężarówek z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Poza tym śnieżyce i wichury nie spowodowały na razie poważnych szkód w regionie jeleniogórskim. Przejście w Jakuszycach dla samochodów osobowych ok. godziny 23.00 było otwarte.

Wiatr przewrócił jedno drzewo w Jagniątkowie i jedno w Karpaczu. Poza tym na drogach leżą połamane gałęzie i konary. Niemal w całym regionie jeleniogórskim jest biało. Ratownicy musieli też zabezpieczyć plastikową płachtę z reklamy, którą wiatr urwał w Jeleniej Górze na Zabobrzu i usunąć w tym mieście jedno, niewielkie przewrócone drzewo.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków w górach i na pogórzu w czwartek wieczorem zaczął sypać śnieg. Warunki na drogach wieczorem szybko zaczęły się pogarszać. Ograniczona została też widoczność z powodu zawiei. Kierowcy muszą uważać, bo w padającym śniegu można nie zauważyć leżących na drogach połamanych gałęzi i konarów.

Przerwy w dostawach prądu z powodu wichury zostały w regionie jeleniogórskim odnotowano we wsiach Siekierczyn i Zaręba.

Wieczorem najsilniej wiało w zachodniej części naszego regionu w okolicach Zgorzelca ponad 80 km/h. Specjaliści już wcześniej ostrzegali, że nawet do 90 kilometrów na godzinę, w górach do 130 km/h w porywach może osiągać wiatr w czwartek w nocy, w piątek, a także w nocy z piątku na sobotę na terenie całego Dolnego Śląska.

AKTUALNA SYTUACJA NA DROGACH (KLIKNIJ W OBRAZEK)

Widoki z kamer GDDKiA-Wrocław

Teresa Wilczyńska z IMGW wyjaśniała, że wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne, a długość jego trwania jest rzadko spotykana, dlatego konieczne było ogłoszenie ostrzeżenia.W szczytowych partiach Sudetów wiatr może wiać z prędkością nawet 130 kilometrów na godzinę. Taki stan utrzyma się co najmniej do piątku.

Huraganowe wiatry sparaliżowały znaczne obszary Wielkiej Brytanii. Na Tamizie zamknięto ogromne metalowe płyty mające chronić Londyn przed pchanymi przez huragan masami wody. Prędkość wiatru dochodziła w Wielkiej Brytanii do 140 km na godzinę.  Ponad 100 tysięcy domów zostało pozbawionych energii elektrycznej.

Poniżej widok z kamery internetowej platformy SkyWindows w Szklarskiej Porębie około godz. 21.00. Urządzenie zostało zasypane śniegiem:W Niemczech wstrzymano komunikację promową z wyspami na Morzu Północnym. Hamburg musi nastawić się na trzy, a może nawet cztery fale powodziowe. Władze miasta obawiają się, że jego część, w której znajdują się spichlerze oraz port, może znaleźć się pod wodą.

W Danii kolej wstrzymała kursowanie wszystkich pociągów.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.