Wycięli 10 tys. drzew przez pomyłkę!

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-12-13 11:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Drwale, którzy pojawili się koło Leśnej w powiecie lubańskim, tłumaczą prokuraturze, że na teren samorządu i agencji rolnej weszli przez pomyłkę, bo mieli ciąć na prywatnym gruncie, po drugiej stronie drogi.

ZOBACZ: Pogrzeb 113-letniego dębu

Jak mówi prokurator Andrzej Nestorowicz, drwale dzwonili wcześniej do zleceniodawcy z wątpliwościami, że tam miały być samosiejki, a są drzewa o większej średnicy:

Zleceniodawcy jednak prac nie wstrzymali, ani niczego nie sprawdzili. Zanim straż miejska i policja przerwały ich prace, wycięli około 10 tys. drzew w różnym wieku.

Pod piłami drwali padły przede wszystkim brzozy, osiki, wierzby i dęby porastające mokradła. W tej chwili trwa szacowanie strat. (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

O Stożku Perkuna można przeczytać TUTAJ.

Fot. Paweł Witan/Flickr

fot. www.pss.lesna.pl

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~slap
2013-12-16 00:18:26
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
do piekła!
~Rys
2013-12-14 10:15:24
z adresu IP: (85.179.xxx.xxx)
Ocena: 0
tych pomylek w tym kraju jest coraz wiecej,pazernosc nie ma granic.Kary sa za male,niedlugo i palac kultury rozbiora przez pomylke,beda jaja...
~c zuczu
2013-12-14 06:28:41
z adresu IP: (93.154.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wniosek z tego taki, lepiej sadzic drzewka niz wycinac beda mniejsze straty :)
~Bronio
2013-12-13 21:28:52
z adresu IP: (93.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na Osobowicach baba też przez pomyłkę wycięła drzewa i musiała posadzić nowe. Kosztowało ją to sporo kasy.
~Pawek
2013-12-13 19:52:18
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeju a ja pamiętam jak parę lat temu taki człowiek z mojej miejscowości wyciął jedno drzewo, chyba to był dąb na swojej posesji! Na działce, którą kupił. No i dostał taką karę (chyba kilkaset tysięcy złotych), że się powiesił:/ ....jeju jaki ten świat jest niesprawiedliwy!
~lesnik
2013-12-13 19:50:19
z adresu IP: (46.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
10 tys sztuk KRZEWÓW I CHWASTÓW pospolitych leśnych co najwyżej, na 1,5 hektara może rosnąć max 100 drzew szlachetnych, a reszta to odpad wartości opału
~ agulinka
2013-12-13 18:30:50
z adresu IP: (37.209.xxx.xxx)
Ocena: 0
Porabalo kogos ot co :)
~stuart
2013-12-13 18:05:48
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jaja im obciąć...też przez pomyłkę.
~refe
2013-12-13 15:44:37
z adresu IP: (176.96.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak starsze małżeństwo wycięło 5 starych, usychających drzew zagrażających przechodzącym pod nimi ludziom, to dostali karę 100tyś. Było to w "Sprawie dla reportera". Jak kilkanaście lat temu w Rzeszowie biznesmen i były milicjant R. Podkulski wyciął bez pozwolenia 100 drzew - to kary nie dostał, jeśli Ci zleceniodawcy też są z kliki to może nawet dostaną medal za szerzenie kultury i dobrobytu na nowych ziemiach. Oto Polska właśnie.
~shrek
2013-12-13 14:30:45
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Sobiesiak wyciął las i jego wyciąg działał. Po czasie został symbolicznie ukarany jakiś urzędas symboliczna kwotą ponieważ miał tzw. plecy platformerskie. Ci co niby przez pomyłkę pomylili lewą z prawa stroną także będą wolni. Na cudacznej Zielonej Wyspie platformerskie liczą się znajomości i układy. Czyli inaczej mówiąc można kraść na potęgę mając wuja w plemieniu zielonowyspowym ojca chrzestnego Don Matoła Mściwego.
~nick
2013-12-13 14:26:10
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
do harmider: zleceniodawcy to nie gapy, tylko zwykli polscy idioci i ignoranci
~Harmider
2013-12-13 13:35:19
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak można "przez pomyłkę" wyciąć DZIESIĘĆ TYSIĘCY drzew!? A to gapy...