Kalendarz biegowy - najbliższe imprezy

Michał Hamburger | Utworzono: 2013-12-15 10:09 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

archiwum prw.pl

W nadchodzącym tygodniu w naszym regionie spotkanie biegowe organizuje jedynie stowarzyszenie Parkrun, które zaprasza jak zwykle w sobotę o 9-tej. 21 grudnia spotykamy się przy Jazie Opatowickim we Wrocławiu.

Bieganie na dystansie 5 kilometrów. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun. Szczegóły wstąpienia do klubu na parkrun.pl.

Jeżeli ktoś zamierza jednak pobiegać w zorganizowanej dużej biegowej imprezie polecamy dwa starty - w miejscach jednak nieco oddalonych od Dolnego Śląska.

19 grudnia, w czwartek - odbędzie się XVII Bieg Gwiazdkowy w Lesznie. Do pokonania czeka dystans ok. 2000 metrów. Zawody odbędą się w kilku kategoriach wiekowych - m.in. dla dzieci i seniorów. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia będą  przyjmowane w dniu zawodów – w godzinach 10.30 – 11.15. Udział w imprezie jest bezpłatny. Pierwszy bieg zaplanowano na 11.30. Start z ul. Narutowicza.

Bardzo ciekawe zawody zostaną rozegrane także w Kaliszu. W nocy z 20 na 21 grudnia odbędzie się tam 9. Bieg Wigilijny od Zmierzchu do Świtu. Bazą będzie  budynek OSRiRu przy Wale Matejki. Uczestnicy zabawy będą biegać po dwukilometrowej pętli w parku, zmagania trwać będą od godz. 15.41 w piątek, do godz. 7.53 w sobotę. Wygra ten, kto pokona najdłuższy dystans.

Ubiegłoroczny zwycięzca przebiegł 136 kilometrów. Uczestnicy mogą sobie zafundować pamiątkę z biegu w postaci medalu - to koszt 25 złotych, udział w imprezie jest natomiast bezpłatny. Szczegóły na www.supermaraton.kalisz.pl. Na tej stronie znajduje się też formularz zgłoszeniowy.

REKLAMA
Reklama