Droga nieczynna! Kierowcy zdziwieni

| Utworzono: 2013-12-17 14:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Droga nieczynna! Kierowcy zdziwieni - fot. archiwum prw.pl
fot. archiwum prw.pl

Kierowcy, którzy tą drogą skracali sobie na co dzień trasę do Wrocławia, byli zdezorientowani.

Tomasz Józwiak z Urzędu Miejskiego w Siechnicach mówi, że od jutra w tym miejscu jadącym pomagać będą służby:

Powodem zamknięcia jest stan techniczny drogi, który zagraża bezpieczeństwu pojazdów. Droga ma być zamknięta przynajmniej do marca.

 

Poniżej także informacja ze strony internetowej gminy Siechnice:

Droga gminna na odcinku Blizanowice – Trestno została awaryjnie zamknięta na czas remontu z powodu zagrożenia zapadnięciem się przepustów zlokalizowanych w obu końcach drogi. Katastrofalny stan nawierzchni drogi i poboczy jest spowodowany ponadnormatywnym natężeniem ruchu, które występuje w tamtym obszarze w ostatnich miesiącach.

Pozostawienie drogi w obecnym stanie jest niebezpieczne dla zdrowia i życia osób, które się po niej poruszają.

Burmistrz Siechnic zwracał się do Starostwa Powiatowego we Wrocławiu i Urzędu Miejskiego we Wrocławiu w sprawie zgłoszenia rozbudowy drogi wraz z przebudową drogi powiatowej (ul. Nadodrzańska w Trestnie) oraz ulicy Opatowickiej i Międzyrzeckiej we Wrocławiu (drogi Miasta Wrocław) jako wspólnego projektu Powiatu Wrocławskiego, Miasta Wrocław i Gminy Siechnice do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na 2014 r. Miasto Wrocław w odpowiedzi na pismo nie wyraziło zainteresowania realizacją tego projektu w 2014 r., natomiast ówczesny Starosta Powiatu Wrocławskiego nie udzielił odpowiedzi na pisma w tej sprawie z marca i września 2013 r. i udzielił Gazecie Wrocławskiej wypowiedzi (data publikacji 30 września br.), że dla Powiatu Wrocławskiego „przebudowa tej drogi nie jest zadaniem priorytetowym”.

Droga zostanie zamknięta na czas wykonania niezbędnych prac naprawczych wraz z cząstkowym remontem odcinka drogi – do marca 2014 r.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.