Śląsk przegrywa w Koszalinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-12-21 00:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po przegranych w Kołobrzegu i Sopocie tym razem wrocławscy koszykarze musieli uznać wyższość akademików z Koszalina. W meczu 11. kolejki ekstraklasy Śląsk uległ AZS-owi 74:79.

Początek należał do WKS-u. Pierwszą kwartę wrocławianie wygrali 20:16. Po dwóch minutach drugiej odsłony i trafieniu Krzysztofa Sulimy zespół trenera Milivoje Lazicia prowadził już 28:20. Jak się potem okazało, była to najwyższa przewaga Śląska w tym spotkaniu. Gospodarze szybko odrobili straty i po dwóch kwartach AZS prowadził już 43:39. Do końca rywalizacja miała bardzo wyrównany przebieg, a żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej przewagi. W sumie, w całym spotkaniu prowadzenie zmieniało się aż 14 razy.

O wyniku decydowały ostatnie akcje czwartej kwarty. Kluczowa okazała się "trójka" Dragana Labovicia w 38 minucie, po której AZS prowadził trzema punktami. Śląsk nie potrafił już zniwelować tej przewagi, bo rzuty z dystansu Paula Millera, Roberta Skibniewskiego oraz Pawła Kikowskiego nie znalazły drogi do kosza. Faulowani gospodarze skutecznie wykonywali rzuty wolne. Wynik meczu w ten właśnie sposób ustalił Labovic.

W ekipie Śląska dobry mecz zagrał Paul Miller. Amerykanin, dla którego był to dopiero drugi występ w barwach WKS-u zdobył 14 punktów i miał 6 zbiórek. Zawiódł natomiast Paweł Kikowski. Czołowy strzelec wrocławian tym razem tylko dwa razy trafił do kosza rywali.

Jutro Śląsk ponownie zmierzy się w Koszalinie z AZS-em - tym razem w rewanżowym meczu 1. rundy rozgrywek Intermarche Basket Cup. W pierwszym spotkaniu wrocławianie pokonali w Hali Orbita koszalińskich akademików różnicą pięciu punktów.

AZS Koszalin - Śląsk Wrocław 79:74 (14:20, 29:19, 17:21, 19:14).

Punkty:

AZS Koszalin: Sek Henry 18, Oded Brandwein 16, Raymond Sykes 12, Lace Darius Dunn 10, Dragan Labovic 9, Darrell Harris 8, Piotr Dąbrowski 4, Maciej Raczyński 2, Artur Mielczarek 0.

Śląsk Wrocław: Danny Gibson 15, Dominique Johnson 14, Paul Miller 14, Krzysztof Sulima 8, Radosław Hyży 8, Robert Skibniewski 5, Paweł Kikowski 4, Nicola Malesevic 3, Adrian Mroczek-Truskowski 2, Jakub Parzeński 1, Michał Gabiński 0.