Śląsk gra u nas, Turów w Rosji

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-01-12 10:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. YouTube

O kolejne punkty TBL powalczy Śląsk. Wrocławianie o 17 zagrają w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą. Gdyby do tego starcia doszło z końcem 2013 roku ekipa z Dolnego Śląska byłaby zdecydowanym faworytem. Teraz jest nieco inaczej.

Kociewskie Diabły wygrały dwa ostatnie mecze. Najpierw wysoko i pewnie pokonały Energę Czarnych Słupsk, by później zdobyć Radom, zwyciężając po ciekawej końcówce z Rosą. Ekipa Jerzego Chudeusza jednak też wchodzi na właściwe obroty. Zaimponowała ostatnio gładko pokonując Jezioro Tarnobrzeg.

Śląsk gra dziś daleko od domu, PGE Turów bardzo daleko. Drużyna ze Zgorzelca wybrała się do miasta, które przez ponad 200 lat było stolicą Imperium Rosyjskiego. Rywalem zespołu Miodraga Rajkovicia w Zjednoczonej Lidze VTB będzie dziś w Sankt Petersburgu miejscowy Spartak.

Nastroje w Turowie są bardzo dobre. Wszystko za sprawą ostatniego zwycięstwa w ekstraklasie nad Anwilem Włocławek. Nasza liga to jednak jedno, VTB zupełnie inna sprawa. O sukces w Rosji będzie bardzo ciężko. Choć Spartak w tym sezonie nie zachwyca jest dziś zdecydowanym faworytem. Początek meczu o 15 polskiego czasu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama