Nieprawdopodobna wygrana Polaków!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-01-19 18:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Początek meczu należał do naszego zespołu. Szybko objęliśmy prowadzenie 4:2, ale kolejne 4 bramki rzucili rywale.

W pierwszej połowie wynik często był remisowy. Grę Białorusinów ciągnął Siergiej Rutenka, który wykorzystywał rzuty karne, ale także pokonywał Sławomira Szmala rzutami z daleka. W zespole biało - czerwonych wyróżniał się skuteczny Mariusz Jurkiewicz.

Ostatecznie do przerwy Polska, po raz pierwszy w tym turnieju, prowadziła 14:13.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Białorusini, którzy rzucili 2 gole. Polacy doprowadzili do wyniku 19:18, ale mieli problemy ze skutecznością. To spowodowało, że nasi rywale szybko odskoczyli na kilka bramek przewagi a na 5 minut przed końcem przegrywaliśmy 25:29.

Wtedy rozpoczęła się szalona pogoń. Rzuty Michała i Bartosza Jureckich dały nam wynik 29:30 a krótce Patryk Kuchczyński doprowadził do remisu.

Białorusini zgubili piłkę i tuż przed zakończeniem meczu do bramki trafił Mariusz Jurkiewicz.

W kolejnym meczu we wtorek zagramy ze Szwecją a w środę zmierzymy się z Chorwacją.

POLSKA – BIAŁORUŚ 31:30 (14:13)

POLSKA: Szmal, Wyszomirski – Jaszka, Lijewski 5, Bielecki 1, Wiśniewski 2, Jurecki B. 5, Jurecki M. 1, Grabarczyk, Jurkiewicz 8, Syprzak 1, Łucak 2, Krajewski, Kuchczyński 6, Szyba, Chrapkowski.

BIAŁORUŚ: Kotliński, Czerepienko - Rutenka S. 9, Babiczew 4, Rutenka D. 4, Sziłowicz 4, Nikulenkow 4, Browka 3, Kamyszik 2, Zajcew, Kniaziew, Szumak, Baranow, Astraszapkin, Niaziura, Czystebajew, Siemienow.