Janicki Kontra Dutkiewicz (Proces)

| Utworzono: 2014-01-24 10:49 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Michał Janicki/fot. prw.pl

Były wiceprezydent Wrocławia pozwał Rafała Dutkiewicza, bo poczuł się obrażony jego słowami, że to on jest winny nierozliczenia dwóch imprez na stadionie - koncertu Queen i turnieju Polish Masters.

Tym razem w Sądzie Okręgowym we Wrocławiu zeznawał Paweł Rychel, prokurent spółki Wrocław 2012. Zeznał, że Janicki nie zajmował się tymi wydarzeniami, a jedynie przygotowaniami miasta do mistrzostw Europy w 2012 roku, oraz że decyzje w tych sprawach podejmował zarząd spółki.

Drugi z wezwanych na dziś świadków, Marcin Bużantowicz, były prezes firmy Dynamicom, która organizowała obie imprezy na stadionie, nie stawił się na rozprawie.

Wcześniej zeznania w sprawie składali już m.in. Michał Janicki i bliski współpracownik Rafała Dutkiewicza, Marcin Garcarz. Ten drugi nie pamiętał większości wydarzeń, ale podkreślał, że w magistracie wszyscy wiedzą czym kierują (POSŁUCHAJ TUTAJ).

Na pytania sądu odpowiadała również Magdalena Komers, dyrektor wydziału finansowego w Urzędzie Miejskim (POSŁUCHAJ) oraz sekretarz miasta Włodzimierz Patalas oraz Marcin Wojczyński (POSŁUCHAJ).

Zeznawali także Zdzisław Olejczyk, który zastąpił Janickiego na stanowisku szefa rady nadzorczej spółki Wrocław 2012, oraz Jens Stark z firmy Max Bogel, która budowała stadion (ZOBACZ) a także wiceprezydent Wojciech Adamski (ZOBACZ).

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama