Przysiężny zagra z Tursunowem

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-01-31 06:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W Moskwie Polacy zmierzą się z Rosjanami w meczu Grupy I Strefy Euro-Afrykańskiej. W składzie biało-czerwonych są Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny w singlu, debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski oraz rezerwowy Grzegorz Panfil.

Na korcie w Moskwie nie zagra Łukasz Kubot. Zawodnik wrocławskiego Matchpontu Michał Przysiężny zapewnia, że pomimo braku w składzie Rosjan najlepszego w rankingu Michaiła Jużnego, nikt z polskiej drużyny nie lekceważy rywali.Przeciwnikiem zawodnika Matchpointu Wrocław, który zajmuje obecnie 57. miejsce na świecie, będzie dziś najwyżej notowany z Rosjan Dmitrij Tursunow (28. ATP).
W innej dzisiejszej grze singlowej Jerzy Janowicz zagra z Karanem Chaczanowem.

Spotkaniem z Rosjanami biało-czerwoni rozpoczną batalię o awans do Grupy Światowej tenisowego Pucharu Davisa. By po raz pierwszy znaleźć się w elicie tych rozgrywek, nasi tenisiści muszą nie tylko wygrać w Moskwie, ale później w kwietniu pokonać drużynę Chorwacji, a następnie zwyciężyć w barażu z jednym z zespołów, które będą się bronić przed spadkiem z najwyższej grupy.

W poprzedniej edycji Pucharu Davisa Polacy byli o krok od osiągnięcia celu, ale przegrali decydujący baraż z Australijczykami.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama