Porażka Śląska w ostatnim sparingu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-09 21:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk zagrał bez kilku podstawowych zawodników. Na stadionie przy Oporowskiej w ekipie gospodarzy zabrakło leczących kontuzje Tomasza Hołoty i Mariusza Pawelca. Drobniejsze urazy wyeliminowały z gry Marco Paixao i Dalibora Stevanovicia.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando Śląska, ale to goście pierwsi zdobyli bramkę. W 13. minucie Petr Schwarz wykorzystał zamieszanie w polu karnym wrocławskiej drużyny i z kilku metrów skierował piłkę do siatki. Wyrównał w 41. minucie meczu Flavio Paixao, po dobrej indywidualnej akcji Sylwestra Patejuka.

Po zmianie stron i zmianie składu przez trenera Stanislava Levego słabo spisywała się wrocławska defensywa. Jej błędy bezlitośnie wykorzystywali piłkarze lidera drugiej ligi czeskiej. W ciągu 26 minut zawodnicy FC Hradec Kralove aż trzykrotnie pokonywali Wojciecha Pawłowskiego. Straty w samej końcówce zmniejszył Sebino Plaku, który zdobył gola z zrzutu karnego.

W pierwszym meczu rundy wiosennej ekstraklasy wrocławianie zmierzą się 16 lutego na wyjeździe z Lechem Poznań.

Śląsk Wrocław – FC Hradec Kralove 2:4 (1:1).

Bramki: 0:1 Petr Schwarz (13), 1:1 Flavio Paixao (41), 1:2 David Vanecek (54), 1:3 David Vanecek (79), 1:4 David Vanecek (80), 2:4 Sebino Plaku (87).

Śląsk I połowa: Kelemen - Socha, Grodzicki, Gavish, Ostrowski - Hateley, Kaźmierczak - F. Paixao, Mila, Dudu – Patejuk.

Śląsk II połowa: Pawłowski - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Misik, Uliczny - F. Paixao, Mila (68 Majcher), Patejuk – Plaku.