Ofiary mrozu

Dominik Panek, Anna Demaj, Ian Pelczar | Utworzono: 2009-12-20 11:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W Wałbrzychu zmaleziono w sobotę w altanie działkowej ciało 49-letniego mężczyzny, a w jednym z mieszkań w Lubomierzu ciało 48-latka. W obu przypadkach przyczyną śmierci było wychłodzenie organizmu.

Grażyna Puchalska z Komendy Głównej Policji mówi, że tej zimy niskie temperatury przyczyniły się do śmierci ponad 30 osób. Ostatniej nocy temperatury w całej Polsce spadły do 15 stopni Celsjusza poniżej zera, a miejscami wynosiły nawet poniżej minus 20 stopni.

Podobnie ma być również dzisiejszej nocy.

Dolnośląscy policjanci apelują do mieszkańców regionu o przekazywanie każdej informacji o osobach, które w czasie mrozu znajdują się na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, a którym może grozić zamarznięcie. Funkcjonariusze policji i straży miejskiej sami też kontrolują miejsca gdzie mogą znajdować się bezdomni i proponują im przewiezienie do noclegowni. Jednak wiele z tych osób rezygnuje z pomocy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama