Śląsk przed piłkarską wiosną

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-02-15 14:55 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Robert Skrzyński

Jesień w wykonaniu wrocławskiego klubu była fatalna. Śląsk zajmuje dopiero 13. miejsce w lidze a to oznacza, że marginesu błedu praktycznie nie ma. Wrocławianie mają 9 kolejek na to, żeby awansować do górnej połówki tabeli. Po trzydziestu seriach spotkań liga zostanie podzielona na dwie grupy i ewentualny brak Śląska w górnej połówce będzie wielkim zaskoczeniem.

W Śląsku dużo się zmieniło. Miasto najpierw odkupiło udziały od Zygmunta Solorza a potem sprzedało je trzem nowym inwestorom. Ale jak na razie nie ma to większego przełożenia na funkcjonowanie zespołu.

Do drużyny w przerwie zimowej dołączyli: wypożyczony z Udinese bramkarz Wojciech Pawłowski a także Brytyjczyk Tom Hateley i Paweł Zieliński z wrocławskiej Ślęzy. Kontrakt, ale dopiero od 1 lipca podpisał Flavio Paixao. Brat bliźniak najlepszego strzelca Śląska Marco cały czas dochodzi swych roszczeń w sporze z irańską drużyną Traktor Sazi. FIFA nie wydała jeszcze orzeczenia w tej sprawie i nie wiadomo czy wyróżniający się w sparingach zawodnik będzie mógł grać w Śląsku.

Zespół opuścił Mateusz Cetnarski, który trafił do Widzewa Łódź. Wypożyczono także Jakuba Więzika o do drużyny rezerw zesłano skonfliktowanego z szatnią bramkarza Rafała Gikiewicza. Ta ostatnia decyzja z pewnością wpłynie na poprawę atmiosfery w szatni.

Śląsk przebywał na dwóch zgrupowaniach w Turcji - najpierw w Belek a potem w Atalyi. W pierwszym meczu rundy wiosennej Wrocławianie zagrają w niedzielę w Poznaniu z Lechem.

Sparingi Śląska:

Ślęza Wrocław 4:0 (M. Paixao 3, Misik)
Howerła Użhorod 3:1 (F. Paixao 2, M. Paixao)
Sankt Pauli 0:0
Neftczi Baku 3:1 (M. Paixao 2, Dankowski)
Astana 4:0 (Patejuk 3, Stevanović)
Gaz Metan Medias 0:1
Ilcziwiec Mariupol 2:1 (F. Paixao, Dudu)
Hradec Kralove 2:4 (F. Paixao, Plaku)

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama