Zagłębie ze zmiennym szczęściem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-02-13 06:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski wygrały z Piotrcovią 37:25.

Od początku meczu Zagłębie miało przewagę a skutecznością popisywały się Karolina Semeniuk - Olchawa i Agnieszka Jochymek. Po 13 minutach zespół Bożeny Karkut prowadził 11:2 a po 17 - 13:3.

W drugiej połowie Bożena Karkut dała pograć zmienniczkom. Na parkiecie pojawiły się Paulina Tracz, Aneta Piekarz, Karolina Brenkus i wracająca po rocznej przerwie po kontuzji Paulina Piechnik.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Tryb. 37:25 (22:11)

Zagłębie: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz – Brenkus, Załęczna 4, Tracz, Piekarz 2, Pałgan 3, Semeniuk-Olchawa 11, Obrusiewicz, Paluch 4, Jelić 1, Lalewicz 2, Bader 4, Piechnik, Jochymek 6.

Piotrcovia: Skura, Opelt – Rol 2, Kucharska 8, Mielczewska 1, Piecaba, Cieślak 3, Kopertowska 2, Szafnicka 5, Nowak 1, Pasternak 2, Tórz 1.

Męski zespół Zagłębia w kolejnym meczu ekstraklasy przegrał w Puławach z Azotami 24:26.

Pierwsza połowa byłą wyrównana, choć drużynie Azotów udało się odskoczyć na kilka bramek różnicy i ostatecznie po 30 minutach zespół z Puław prowadził 13:10. Zagłębie się nie poddało. Po rzucie skutecznego Mateusza Przybylskiego był remis 17:17. Niestety w końcówce meczu znów drużyna Azotów uzyskała przewagę, której nie oddała aż do końcowej syreny.

KS Azoty PuławyMKS Zagłębie Lubin 26:24 (13:10)

Azoty: Przybylski 6, Babicz, Tarabochia i Ćwikliński po 4, Krajewski 3, Szyba, Kus, Skrabania, Łyżwa i Jankowski po 1.

Zagłębie: Przybylski 7, Michałów, Wolski, Kulenović i Gumiński po 3, Rosiek 2, Starzyński, Paluch i Stankiewicz po 1.