Triumf koszykarzy Turowa w VTB

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-16 22:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Wicemistrzowie Polski do meczu z ostatnią drużyną grupy A przystąpili bez kontuzjowanego Łukasza Wiśniewskiego. Nie przeszkodziło im to jednak w odniesieniu pewnego zwycięstwa.

Oba zespoły zaprezentowały bardzo ofensywną koszykówkę. W ekipie gości niekwestionowanym liderem był Tyshawn Abbott, który w całym meczu zdobył aż 33 punkty. To właśnie dzięki jego trafieniom, w pierwszej kwarcie górą byli goście z Tallinna, którzy wygrali 27:24.

Druga część meczu była popisem gry w ataku Turowa. W ekipie PGE zdobycze punktowe rozkładały się bardziej równomiernie niż w drużynie z Estonii. Prym wśród gospodarzy wiedli Filip Dylewicz, J.P. Prince oraz Damian Kulig. Ich skuteczność sprawiła, że do przerwy na tablicy widniał wysoki wynik 60:50 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie do świetnej gry w ataku wicemistrzowie Polski dołożyli jeszcze skuteczną obronę i był to kluczowy moment spotkania. Przed ostatnią odsłoną zgorzelczanie prowadzili już różnicą 16 punktów i nie dali sobie odebrać prowadzenia już do końcowej syreny.

Dla wicemistrzów Polski to trzecia z rzędu i w sumie piąta wygrana w Lidze VTB. W grupie A Turów zajmuje obecnie ósme miejsce.

PGE Turów Zgorzelec - Kalev Tallinn 103:95 (24:27, 36:23, 22:16, 21:29).

Punkty:

PGE Turów Zgorzelec: Tony Taylor 18, J.P. Prince 17, Damian Kulig 15, Filip Dylewicz 15, Michael Taylor 14, Jakub Karolak 10, Ivan Zigenarovic 9, Piotr Stelmach 5, Denis Krestinin 0.

Kalev Tallinn: Tyshawn Abbott 33, Curtis Millage 18, Vlad Molodewanu 17, Gregor Arbet 10, Bamba Fall 7, Rain Veideman 6, Frank Elegar 4, Devin Gibson 0, Indrek Kajupank 0, Kristjan Kitsing 0.