Punkt Miedziowych w Kielcach

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-23 16:34 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po efektownej wygranej przed tygodniem z Górnikiem Zabrze 3:0, podopieczni Oresta Lenczyka do Kielc przyjechali z dużym apetytem na kolejne 3 punkty. W przekroju całego spotkania goście byli bliżej realizacji tego planu od rywali. Piłkarze Zagłębia oddali 15 strzałów na bramkę gospodarzy, z czego 7 celnych.

Już pierwszy z nich dał prowadzenie ekipie Miedziowych. W roli głównej wystąpił bohater spotkania z Górnikiem - David Abwo. W siódmej minucie Nigeryjczyk wykorzystał błąd obrońcy Korony Kamila Sylwestrzaka i posłał piłkę do siatki tuż nad interweniującym Zbigniewem Małkowskim. Do końca pierwszej połowy lubinianie spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, w czym pomagała im nerwowa i chaotyczna gra Korony. W końcówce  tej części meczu udaną interwencją popisał się bramkarz Zagłębia Silvio Rodić, który obronił strzał głową Macieja Korzyma.

Po przerwie nadal groźniejszy był zespół z Lubina. Bliski podwyższenia wyniku w 53 minucie był napastnik Zagłębia Arkadiusz Piech, którego strzał głową obronił Małkowski. Bramkarz Korony ratował dwukrotnie z opresji swój zespół także w samej końcówce meczu, gdy sparował dwa groźne uderzenia z dystansu Piecha i Abwo. Niestety w tym momencie było już 1:1. Korona wyrównała w dość szczęśliwych okolicznościach w 54 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się wówczas Jacek Kiełb, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki Zagłębia. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 David Abwo (7), 1:1 Jacek Kiełb (54).

Żółte kartki - Korona: Radek Dejmek, Michał Janota, Vanja Markovic, Paweł Golański. KGHM: Dorde Cotra, Aleksander Kwiek, Lubomir Guldan.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Stano, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak - Paweł Sobolewski, Vlastimir Jovanovic (37. Michał Janota, 78. Marcin Cebula), Vanja Markovic, Jacek Kiełb, Serhij Pyłypczuk - Maciej Korzym (68. Siergiej Chiżniczenko)

Zagłębie: Silvio Rodic - Jiri Bilek, Dorde Cotra, Elvedim Dzinic, Bartosz Rymianiak - David Abwo, Adrian Błąd (72. Łukasz Janoszka), Manuel Curto (75. Łukasz Piątek), Lubomir Guldan, Aleksander Kwiek - Arkadiusz Piech.