Wygrana Miedzi na pożegnanie Turcji

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-25 20:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Podopieczni Adama Fedoruka podczas zagranicznego zgrupowania - nie stracili żadnej bramki. Niewiele też wprawdzie strzelali, ale wystarczyło to do odniesienia dwóch zwycięstw. Po wcześniejszym triumfie nad ormiańskim FC Gandzasar 1:0 i remisie z chińską drużyną FC Beijing BIT 0:0, w ostatnim meczu kontrolnym Miedź pokonała jedenastą drużynę drugiej ligi kazachskiej - Giefiest Karaganda 1:0. Kazachowie wystąpili w tym spotkaniu zamiast koreańskiego zespołu FC Gangwon, który musiał zrezygnować z gry z powodu choroby kilku graczy.

Gra od początku toczyła się pod dyktando Miedzi. Przed przerwą najlepszych okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystali - bardzo aktywny w tym spotkaniu - Marcin Burkhardt oraz Mateusz Szczepaniak. Rywale, którzy mieli olbrzymi problem z agresywnym pressingiem legniczan, nie stworzyli poważniejszego zagrożenia pod bramką Aleksandra Ptaka.

W drugiej połowie warunki na boisku wciąż dyktował pierwszoligowiec z Dolnego Śląska. Jedyna bramka padła w 74. min. Zdobył ją Marcin Burkhardt, który pokonał bramkarza rywali strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Legniczanie mogli wygrać wyżej – w 89. min. po strzale głową Daniela Tanżyny piłka trafiła w poprzeczkę.


Miedź Legnica - Giefiest Karaganda 1:0 (0:0)

Bramka: Burkhardt (74).

Miedź: Ptak – Wołczek (46 Kiełpiński), Midzierski (70 Brożyna), Woźniczka (70 Tanżyna), Zasada (70 Bartczak), Bartoszewicz (75 Kasperkiewicz), Cierpka (46 Chrzanowski), Łobodziński, Madejski (46 Szymański), Burkhardt (75 Nowak), Szczepaniak (85 Mowlik).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama