Wygrana Miedzi na pożegnanie Turcji

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-25 20:40 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Podopieczni Adama Fedoruka podczas zagranicznego zgrupowania - nie stracili żadnej bramki. Niewiele też wprawdzie strzelali, ale wystarczyło to do odniesienia dwóch zwycięstw. Po wcześniejszym triumfie nad ormiańskim FC Gandzasar 1:0 i remisie z chińską drużyną FC Beijing BIT 0:0, w ostatnim meczu kontrolnym Miedź pokonała jedenastą drużynę drugiej ligi kazachskiej - Giefiest Karaganda 1:0. Kazachowie wystąpili w tym spotkaniu zamiast koreańskiego zespołu FC Gangwon, który musiał zrezygnować z gry z powodu choroby kilku graczy.

Gra od początku toczyła się pod dyktando Miedzi. Przed przerwą najlepszych okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystali - bardzo aktywny w tym spotkaniu - Marcin Burkhardt oraz Mateusz Szczepaniak. Rywale, którzy mieli olbrzymi problem z agresywnym pressingiem legniczan, nie stworzyli poważniejszego zagrożenia pod bramką Aleksandra Ptaka.

W drugiej połowie warunki na boisku wciąż dyktował pierwszoligowiec z Dolnego Śląska. Jedyna bramka padła w 74. min. Zdobył ją Marcin Burkhardt, który pokonał bramkarza rywali strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego z ponad 20 metrów. Legniczanie mogli wygrać wyżej – w 89. min. po strzale głową Daniela Tanżyny piłka trafiła w poprzeczkę.

Miedź Legnica - Giefiest Karaganda 1:0 (0:0)

Bramka: Burkhardt (74).

Miedź: Ptak – Wołczek (46 Kiełpiński), Midzierski (70 Brożyna), Woźniczka (70 Tanżyna), Zasada (70 Bartczak), Bartoszewicz (75 Kasperkiewicz), Cierpka (46 Chrzanowski), Łobodziński, Madejski (46 Szymański), Burkhardt (75 Nowak), Szczepaniak (85 Mowlik).