Popis Kuliga na parkiecie w Tallinie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-02-28 22:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec odnieśli szóste zwycięstwo w Zjednoczonej Lidze VTB. Wicemistrzowie Polski pokonali w Estonii po dogrywce Kalev Tallinn 97:90.

Podopieczni Miodraga Rajkovicia poprawili sobie humory po ostatniej pechowej porażce z Jenisejem. Choć trzeba przyznać, że losy wygranej Turowa w Estonii znów ważyły się do samego końca, a spotkanie miało bardzo podobny przebieg do wtorkowej potyczki w Krasnojarsku.

Początek należał do wicemistrzów Polski. Zespół ze Zgorzelca zdominował walkę na tablicach, imponował także skutecznością. W efekcie goście wygrali pewnie inauguracyjną kwartę (27:18), a po drugiej prowadzili różnicą 6 punktów. Potem, podobnie jak w spotkaniu z Jenisejem, nastąpiła fatalna trzecia kwarta. Zgorzelczanie szybko roztrwonili w niej wypracowaną po 20 minutach przewagę.

W efekcie przed ostatnią częścią meczu to podopieczni Miodraga Rajkovicia po raz pierwszy tego dnia musieli gonić rywali. Pościg zakończył się sukcesem, bo świetną skutecznością popisywał się w meczu z Kalevem Damian Kulig (w całym meczu 26 pkt., 4 asysty, 5 zbiórek), którego wspierał udanie J.P. Prince. Na 3 minuty przed końcem po trafieniu Kuliga goście odzyskali odzyskali prowadzenie (79:78). W ostatniej akcji Turowa nie pomylił się tym razem Tony Taylor, dzięki któremu wicemistrzowie Polski wygrywali 83:81. Tuż przed upływem regulaminowego czasu do remisu doprowadził jednak Curtis Millage.

W dogrywce od stanu 90:92 trafiali już tylko zgorzelczanie i zawodnicy PGE Turowa po końcowej syrenie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Po 15. kolejkach Turów zajmuje ósme miejsce w tabeli grupy A i ma taki sam bilans jak wyprzedzający go Spartak Sankt Petersburg. Zgorzelczanie zachowują wciąż matematyczne szanse na awans. W następnej serii spotkań Ligi VTB wicemistrzowie Polski ponownie zagrają na wyjeździe, a ich rywalem 9 marca będzie Lietuvos Rytas Wilno.

Kalev Tallinn - PGE Turów Zgorzelec 90:97 (18:27, 17:14, 29:16, 19:26, d.7:14)

Kalev Talin: Vlad Molodewanu 18, Frank Elegar 15, Tanel Sokk 14, Gregor Arbet 11, Rain Veideman 11, Bamba Fall 9, Curtis Millage 7, Indrek Kajupank 5;
PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 26, J.P. Prince 21, Filip Dylewicz 12, Tony Taylor 12, Michael Taylor 10, Jakub Karolak 9, Denis Krestinin 4, Piotr Stelmach 3, Nemanja Jaramaz 0, Ivan Zigeranovic 0.