Sporo wydarzeń na biegowej mapie

Michał Hamburger | Utworzono: 2014-03-01 11:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot.prw.pl

Przygotowali dla miłośników najprostszej formy ruchu sporo atrakcji. Szczególnie bogata w wydarzenia będzie najbliższa sobota.

Marzec na biegowo rozpoczniemy w niedzielę drugiego dnia miesiąca. Klub Biegacza Harcownik po raz kolejny organizuje cykl jelczańsko-oławskich biegów Zimnar. To już VI edycja imprezy, mającej na celu popularyzację biegania. Za nami siedem etapów cyklu, a przed nami ostatni JOKER. Biegacze spotykają się w Jelczu około 400 metrów od baru "Avanti". Do pokonania dystans około 6 kilometrów. Do imprezy można się zgłaszać w dniu biegu od 10.30. Koszt startu to 20 złotych za cały cykl. Bieg rozpocznie się o 11 przed Ośrodkiem nad Stawem, przy ul. Stawowej 20.

W sobotę 8 marca czeka nas szósty bieg z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury. W Lesie Osobowickim we Wrocławiu o 11 wystartują amatorzy tej formy ruchu. Udział w zmaganiach kosztuje 12,5 złotego gdy zgłosimy się na trzy dni przed zawodami. Można także dokonać płatności w dniu spotkania. Wtedy koszt wzrasta do 20 złotych. Na najlepszych czekają nagrody. Do pokonania 5 kilometrów.

Dobiega końca rywalizacja w V Biegowym Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Zawodnicy i zawodniczki w ostatnim etapie zmagań spotkają się w Lubinie. Przed nimi Test Coopera. Próba w sobotę 8 marca o 11 na  Stadionie RCS przy ul. Odrodzenia. Koszt startu to 10 złotych. Ci, którzy startowali w poprzednich etapach ostatniej próby nie mogą sobie odpuścić – na najlepszych w całym cyklu czekają przecież atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia tuż przed startem.

Wielkie wyzwanie w sobotę 8 marca czeka grupę 150 maratończyków. Przed fanami ekstremalnego wysiłku Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego. Biegacze mają do pokonania 52 kilometry szlakami turystycznymi. Start o 5 rano z deptaka przy Urzędzie Miejskim w Karpaczu. Meta jest zlokalizowana na Polanie Jakuszyckiej. Ostatni zawodnicy są na niej spodziewani około 18. Niestety zapisy do biegu zakończyły się już w styczniu.

Miłośnicy biegów spotkają się też w sobotę we Wrocławiu. 8 marca można przebiec 5 kilometrów ze stowarzyszeniem Parkrun. O 9 wszyscy fani najprostszej formy ruchu mile widziani są przy Jazie Opatowickim. Udział w próbie jest bezpłatny, trzeba jednak być członkiem Parkrun.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama