Długa podróż bez punktów

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-08 23:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Była to pierwsza porażka Miedziowych w tegorocznych zmaganiach. - Cały zespół zagrał słabiej - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej trener Zagłębia Orest Lenczyk.

W ekipie gości zawiodła zwłaszcza skuteczność. Lubinianie już przed przerwą mogli dwukrotnie pokonać Krzysztofa Barana. W 22. min. Arkadiusz Piech zagrał do Aleksandra Kwieka, ten wbiegł w pole karne gospodarzy, ale sytuację sam na sam wygrał bramkarz białostockiej drużyny.
Tuż przed przerwą na listę strzelców powinien się wpisać najaktywniejszy w ataku gości Piech. Najpierw jednak jego strzał z pola karnego zdołał zablokować stoper  gospodarzy - Ugochukwu Ukah. Chwile później napastnik Zagłębia miał jeszcze lepszą sytuację, ale  po świetnym podaniu Łukasza Piątka fatalnie przestrzelił.

W tym momencie Zagłębie przegrywało już 0:1. Decydująca - jak się później okazało akcja spotkania - nastąpiła w 29 minucie. Piłkarze Zagłębia pozwolili rywalom na wymianę kilku podań w środku pola, Maciej Gajos wyłożył piłkę Rafałowi Grzybowi, a ten uderzeniem z ok. 20 metrów pokonał Silvio Rodicia.

Druga część meczu miała przez dłuższy czas podobny przebieg: atak pozycyjny Jagiellonii, kontry Zagłębia. W 52. min świetną interwencją popisał się Rodic, który obronił strzał Daniego Quintany, odbity jeszcze od jednego z obrońców gości.

W 72. minucie szansę mieli goście. W polu karnym gospodarzy Piech między trzema obrońcami Jagiellonii zdołał oddać strzał głową, ale spudłował. Ostatnie minuty to już ciągłe ataki Zagłębia i wybijanie piłki ze swego pola karnego przez Jagiellonię. W doliczonym czasie gospodarzom dopisało szczęście, bo w zamieszaniu podbramkowym groźnie, tuż zza pola karnego, uderzył Kwiek, ale w Baran wyłapał piłkę lecącą w środek bramki.

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Rafał Grzyb (29)

Żółte kartki: Jagiellonia - Jonatan Straus. KGHM - Aleksander Kwiek, Łukasz Piątek, Lubomir Guldan

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Jagiellonia Białystok: Krzysztof Baran - Adam Waszkiewicz, Ugochukwu Ukah, Martin Baran, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Michał Pazdan - Daniel Quintana (88. Sebastian Rajalakso), Adam Dźwigała (79. Joel Perovuo), Maciej Gajos  - Mateusz Piątkowski (65. Bekim Balaj)

Zagłębie Lubin: Silvio Rodic - Paweł Widanow, Jiri Bilek, Elvedin Dzinic, Dorde Cotra - Miłosz Przybecki (46. David Abwo), Lubomir Guldan, Łukasz Piątek (85. Michal Papadopulos), Manuel Curto (76. Łukasz Janoszka), Aleksander Kwiek - Arkadiusz Piech.