Mamy złoto! Kasprzycka czwarta

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-08 23:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mistrzynią świata w konkursie skoku wzwyż została Kamila Lićwinko. To pierwszy medal polskiej ekipy w tej imprezie i trzeci złoty w historii. Polka na najwyższym stopniu podium stanie wspólnie z Rosjanką Marią Kucziną. Obie zawodniczki osiągnęły identyczną wysokość - 2,00 m. Miały także taką samą liczbę skoków i zrzutek. Zgodnie z regulaminem zawodów obie zdobyły więc złote medale. Brązowy wywalczyła Hiszpanka Ruth Beitia. Czwarte miejsce w konkursie zajęła druga z Polek, Justyna Kasprzycka. Zawodniczka AZS AWF Wrocław wynikiem 1,97 m ustanowiła nowy rekord życiowy.

W finale skoku o tyczce szóste miejsce zajął Robert Sobera z AZS AWF Wrocław. Słabo spisał się mistrz świata sprzed trzech lat na otwartym stadionie Paweł Wojciechowski, który zajął dopiero 12. pozycję

Do niedzielnych finałów zakwalifikowały się obie polskie sztafety 4x 400 metrów. W składzie biało-czerwonych biegły m.in.: Ewelina Ptak ze Śląska Wrocław oraz Joanna Linkiewicz z AZS AWF Wrocław. Polki w swej serii były trzecie za zespołami USA i Jamajki.

Wyższość tych samych ekip w swoim eliminacyjnym biegu musieli także uznać nasi 400-metrowcy. W składzie nasze sztafety wystąpili dwaj zawodnicy Śląska Wrocław: Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina.