Podpatrując najlepszych

| Utworzono: 2014-03-10 12:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Co łączy zawodnika startującego w HMŚ z biegaczem amatorem, który nawet nie myśli by zbliżyć się do wyników uzyskiwanych przez najlepszych?

Wbrew pozorom jest kilka cech wspólnych. Znajduje je nasz biegowy ekspert Grzegorz Pieczarka.

Biegaczy łączą: podejmowanie treningu w celu poprawy swoich zdolności i możliwości, starty na których bez względu na poziom zaawansowania każdy daje z siebie 100%, czy to co najważniejsze wspólna pasja do biegania.

Zachęcam zatem do podglądania najlepszych zawsze i wszędzie, gdyż można się przy okazji relacji telewizyjnej wiele nauczyć.

Warto zwrócić uwagę na taktykę rozgrywania biegów długich, sposób pokonywania łuków czy sposoby finiszowania. Wiele z tych aspektów biegacze początkujący spotykają podczas swoich zawodów.

Nieco bardziej wytrawny widz widowiska sportowego może również spojrzeć na drugi plan, gdzie bardzo często zaobserwować można rozgrzewkę zawodników oraz zachowanie ich przed samym wystrzałem startera.

Dodatkowym powodem zachęcającym do oglądania tego typu widowisk jest gwarantowany wysoki poziom motywacji. Oglądając najlepszych na świecie, ich spektakularne finisze i walkę na dystansie dodatkowo motywujemy się do wyjścia na trening.

Dla lubiących podpatrywać modę i trendy jest to również znakomity moment aby zobaczyć co obecnie jest na topie jeśli chodzi o stroje biegowe, dresy czy obuwie startowe. Później choć przez chwile można się poczuć na treningu jak Mistrz Świata.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.