Chrobry zdeklasowany przez mistrza

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-18 20:47 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Spotkanie inaugurujące 21. kolejkę Superligi było dla mistrzów Polski próbą generalną przed dwumeczem fazy TOP 16 Ligi Mistrzów z niemieckim Rhein-Neckar Löwen. Test wypadł okazale, o czym boleśnie przekonali się szczypiorniści z Głogowa.

Choć zespół Vive Targów na mecz z Chrobrym przyjechał bez swoich czołowych graczy Julena Aguinagalde, Grzegorza Tkaczyka i Karola Bieleckego, od początku spotkania goście osiągnęli wyraźną przewagę. Świetnie w bramce mistrzów Polski spisywał się Sławomir Szmal, a w ataku szalał Ivan Cupić. W efekcie po 18 minutach Chrobry przegrywał już 4:16.

Głogowianie, którzy najwyraźniej odczuwali jeszcze trudy niedzielnego spotkania w Piotrkowie Trybunalskim bardzo słabo zagrali w obronie. W ataku było niewiele lepiej. W efekcie już po pierwszej połowie, zakończonej wynikiem 10:29, mecz był przesądzony.

Po zmianie stron głogowianom udało się wykorzystać krótki moment rozluźnienia w szeregach rywali i zmniejszyć straty do 16 bramek. Potem jednak mistrz Polski znów wrzucił piąty bieg i spotkanie bez większej historii skończyło się 20-bramkową porażką głogowian.

SPR Chrobry Głogów - Vive Targi Kielce 27:47 (10:29)

SPR Chrobry: Stachera, Kapela - Gromyko 7, Świątek 5, Świtała 5, Gujski 3, Gregor 2, Mochocki 2, Bednarek 1, Kubała 1, Płócienniczak 1, Prakapenia, Płaczek.
Vive Targi: Szmal, Losert - Cupić 10, Olafsson 10, Strlek 5, Lijewski 4, Musa 4, Jachlewski 3, Jurecki 3, Rosiński 3, Buntić 2, Chrapkowski 2, Zorman 1, Grabarczyk.