"Zaki" daje nadzieję na półfinał PP

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-19 22:12 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Inauguracyjna ćwierćfinałowa konfrontacja z udziałem pierwszoligowców miała ciekawy przebieg. A ponieważ emocje udzielały się także za bardzo piłkarzom, oba zespoły kończyły mecz w "10".

Jako pierwszy plac gry musiał opuścić zawodnik Arki - Sławomir Cienciała, który czerwoną kartkę otrzymał za faul na Wojciechu Łobodzińskim. Kara dla gospodarzy była w tej sytuacji podwójna. Z podyktowanego w 18 minucie za ten faul rzutu wolnego dośrodkował Piotr Madejski, Grzegorz Bartczak zgrał piłkę głową do Zbigniewa Zakrzewskiego, a były gracz Arki, również główką, pokonał Jakuba Miszczuka.

Grająca w przewadze Miedź przed przerwą mogła podwyższyć rezultat. W 29. minucie po świetnym podaniu Radosława Bartoszewicza, Madejski posłał piłkę po ziemi obok słupka. Tuż przed zmianą stron okazję miał jeszcze Mateusz Szczepaniak.

W 61. minucie siły się wyrównały, bo za faul na bramkarzu Arki drugą żółtą kartkę otrzymał Jakub Chrzanowski. Inicjatywę przejęli gospodarze. Już dwie minuty po wyrównaniu sił Mateusz Szwoch przegrał pojedynek z golkiperem Miedzi Andrzejem Bledzewskim. Z kolei w 82. minucie bliski powodzenia był Bartosz Ślusarski. Za chwilę gospodarzom dopisało już szczęście. Po dośrodkowaniu z lewej strony Radosława Pruchnika zamykający akcję Marcus Vinicius z bliska umieścił piłkę w siatce. Brazylijczyk zrehabilitował się tym samym za zmarnowaną okazję z początku meczu, gdy będąc przed bramkarzem rywali trafił w słupek.

Mecz rewanżowy rozegrany zostanie we wtorek 25 marca w Legnicy.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy PP: Arka Gdynia - Miedź Legnica 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Zbigniew Zakrzewski (18-głową), 1:1 Marcus Vinicius (83).

Żółte kartki: Arka Gdynia - Bartosz Ślusarski, Marcus Vinicius.
Miedź Legnica - Jakub Chrzanowski, Piotr Kasperkiewicz, Mateusz Szczepaniak, Adrian Woźniczka.

Czerwona kartka za drugą żółtą: Miedź Legnica - Jakub Chrzanowski (61).

Czerwona kartka: Arka Gdynia - Sławomir Cienciała (16-faul).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Arka Gdynia: Jakub Miszczuk - Sławomir Cienciała, Krzysztof Sobieraj, Mateusz Cichocki, Marcin Radzewicz - Tomasz Kowalski (24. Adrian Budka), Michał Rzuchowski (43. Mateusz Szwoch), Radosław Pruchnik, Marcus Vinicius, Paweł Wojowski - Arkadiusz Aleksander (46. Bartosz Ślusarski).

Miedź Legnica: Andrzej Bledzewski - Grzegorz Bartczak, Tomasz Midzierski, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada - Piotr Madejski (86. Patryk Szymański), Piotr Kasperkiewicz (55. Marcin Burkhardt), Radosław Bartoszewicz, Wojciech Łobodziński - Mateusz Szczepaniak, Zbigniew Zakrzewski (37. Jakub Chrzanowski).