Illusion bez lipy (RECENZJA)

| Utworzono: 2014-03-20 14:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Illusion "Opowieści"

Czasu minęło akurat tyle, by o zespole dowiedziało się pokolenie, które frontmana Illusion zna bardziej z jego najnowszego projektu - zespołu Lipali.

Ale wystarczy posłuchać pierwszych riffów, by wszystko stało się jasne. Illusion powrócił. I to bez lipy - choć w składzie niezmiennie Tomasz "Lipa" Lipnicki.

"Opowieści" to mocne, szczere granie, przypominające najlepsze lata kapeli. Chwilami zaskakujące... Stajesz nad urwiskiem kołysany przez łagodne dźwięki, zapatrzony w horyzont myśli... Nagle muzyka nabiera tempa. Zostajesz zepchnięty w dół!

Hej! Gnaj! Przed siebie!
Hej! Stój! Tam nie leź!

W tej otchłani słychać nawet Slayera. Utwór "O iluzjach" ma w sobie gdzieś wspomnienie "Seasons In The Abyss". Z kolei w "O pamięci po sobie" drzemie moc ociężale toczących się kamieni, którą Illusion obnażył kiedyś w utworze "To co ma nadejść".

Dla fanów zespołu pozycja obowiązkowa. Ci, którzy jeszcze nie znają, powinni wybrać się na koncert. Tam zresztą najlepiej widać kły Illusion. A czasem mogą się wydarzyć też sprawy nieprzewidziane, jak to było w jednym z wrocławskich klubów, gdzie bohaterem wieczoru stał się... nawiew.


Singla "O przyszłości" promującego płytę możecie posłuchać tutaj:

To nie są łatwe "Opowieści". I jak zwykle liczy się nie tylko muzyka. Równie ważna jest warstwa tekstowa, w której "Lipa" opowiada o... nas samych.


Na nowym albumie znalazło się dziewięć premierowych kawałków. Produkcją krążka zajął się Adam Toczko, a masteringiem – wielokrotnie nagradzany Adam Ayan z Gateway Mastering w Portland, odpowiedzialny m.in. za finalne brzmienie albumów Pearl Jam, The Rolling Stones, Nirvany czy Foo Fighters.

Lista utworów:
O trudzie wyboru
O iluzjach
O historii gatunku
O pracy nad sobą
Oddech
O przyszłości
O wartościach i prawdach wszelakich
O empatii
O pamięci po sobie

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama