Zagłębie strzela Sandecji 5 goli!

| Utworzono: 2014-03-26 19:45 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

KGHM Zagłębie rozbiło dziś w Nowym Sączu Sandecję 5:0 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym. Przed dwoma tygodniami miedziowi zwyciężyli u siebie 2:0.

Dziś było widać różnicę nie jednej, a dwóch klas. Orest Lenczyk wiedział co robi odcinając swoich podopiecznych od wszystkiego i wszystkich.

Koncentracji i motywacji Zagłębiu nie brakowało od pierwszej do ostatniej minuty.

Sandecja starała się nawiązać wyrównaną walkę ale przy tak dobrze dysponowanym przeciwniku była bez szans.

Popisem lubinian była przede wszystkim druga połowa. W pierwszych 45. minutach dolnośląska drużyna zdobyła "tylko" jedną bramkę. Do siatki trafił niezawodny Arkadiusz Piech.

Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Najpierw na 2:0 podwyższył Piech. Później gola zdobył powracający do formy po kontuzji Michal Papadopoulos, a dzieło zniszczenia dokończył Johan Bertilsson. Szwed w 10. minut zdobył dwie bramki.

Efektowna i skuteczna gra miedziowych. Wszyscy już wiedzą, że Zagłębie Puchar Polski traktuje priorytetowo. Sygnał został wysłany do pozostałych półfinalistów.

Rywalem zespołu Oresta Lenczyka w walce o finał będzie Arka Gdynia. Półfinały są planowane na  8-9 kwietnia i 15-16 kwietnia.

Sandecja Nowy Sącz - KGHM Zagłębie Lubin 0:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Arkadiusz Piech (11), 0:2 Arkadiusz Piech (51), 0:3 Michal Papadopoulos (56), 0:4 Johan Bertilsson (59-głową), 0:5 Johan Bertilsson (69).

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Marcin Makuch, Robert Cicman, Mateusz Bartków, Kamil Słaby -  Maciej Bębenek (74. Maciej Kononowicz), Pablo Gomez, Rudolf Urban (64. Tomasz Margol), Sebastian Szczepański (64. Fabian Fałowski), Adrian Frańczak - Maciej Górski.

KGHM Zagłębie Lubin: Silvio Rodic - Paweł Widanow, Adam Banaś, Elvedin Dzinic, Dorde Cotra - David Abwo (55. Johan Bertilsson), Jiri Bilek (55. Manuel Curto), Lubomir Guldan, Aleksander Kwiek, Arkadiusz Piech (64. Łukasz Janoszka) - Michal Papadopoulos.