Karolina Semeniuk - Olchawa na 5

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-03-27 06:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Polskie piłkarki ręczne wygrały na wyjeździe z Portugalią 24:17 w kolejnym meczu eliminacji mistrzostw Europy. Pięć bramek w tym spotkaniu zdobyła Karolina Semeniuk - Olchawa z KGHM Metraco Zagłębia Lubin. Drugi mecz tych drużyn rozegrany zostanie w niedzielę w Zielonej Górze.

Tylko na początku meczu spotkanie było wyrównane. Potem biało - czerwone przejęły inicjatywę i w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Po pierwszej połowie prowadziły różnicą 4 bramek. Po 3 gole zdobyły z tej części gry Karolina Kudłacz i Karolina Semeniuk - Olchawa. Dodatkowo nasz zespół dobrze spisywał się w defensywie.

W drugiej połowie Polki dalej kontrolowały sytuację na parkiecie. W 39 minucie po rzucie Kingi Grzyb prowadziły już 18:10 a na 13 minut przed końcem było już nawet 21:12 dla biało - czerwonych. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 24:17.

Portugalia - Polska 17:24 (7:11)

Polska: Małgorzata Gapska, Anna Wysokińska - Karolina Kudłacz 7, Karolina Semeniuk-Olchawa 5, Iwona Niedźwiedź 2, Karolina Siódmiak 2, Kinga Byzdra 2, Sylwia Matuszczyk 2, Kinga Grzyb 2, Marta Gęga 1, Joanna Gadzina 1, Aneta Łabuda, Monika Stachowska, Alina Wojtas, Katarzyna Janiszewska, Monika Migała.