Legnica: Nowy sprzęt dla strażaków (Zobacz i Posłuchaj)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2009-12-07 13:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Wojciech Obremski, www.lca.pl

Walory nowoczesnego wozu strażackiego można długo wymieniać, m.in. kierowca może skręcać nie tylko przednimi, ale i tylnymi kołami. Dzięki temu z drabiną da się wjechać nawet w wąskie osiedlowe uliczki. Własnie dlatego starszy ratownik Robert Łękawski ostatni miesiąc poświęcił na naukę manewrowania tym sprzętem (Posłuchaj):

Kapitan Piotr Kozłowski, z-ca dowódcy jednostki strażackiej twierdzi, że najważniejsza jest jednak prędkość wysuwania kosza ewakuacyjnego.

- To najbezpieczniejszy tego typu sprzęt w Polsce - zapewnia kapitan Piotr Kozłowski - pracę drabiny nadzoruje aż pięć komputerów (Posłuchaj):

Drabina będzie wykorzystywana nie tylko do ewakuacji mieszkańców.

Jan Szynalski, prezes Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej podkreśla, że coraz częściej ratownicy mają problemy z dotarciem do mieszkań na wyższej kondygnacji po to, by na przykład zakręcić ulatniający się gaz.

Nowy nabytek legnickich strażaków kosztował trzy miliony złotych.

Nowy wóz strażacki sprawdził się już podczas dzisiejszej akcji. Z balkonu kościoła Najświętszej Marii Panny strażacy ewakuowali... Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów dla uczniów legnickich podstawówek.

REKLAMA
Zdjęcia
Dźwięki
Relacja Radia Wrocław
Relacja Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama