Atom Trefl - Impel Wrocław 1:1

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-30 19:16 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po sobotnim zwycięstwie 3:0 w drugim meczu wrocławianki po zaciętym, 5-setowym boju uległy obrończyniom trofeum. Niewiele jednak brakowało, aby to drużyna gości cieszyła się z drugiej wygranej.

Początek inauguracyjnej odsłony nie zapowiadał triumfu gospodyń. W pierwszym secie do stanu 18:13 wszystko układało się po myśli Impelu. W tym momencie wrocławianki oddały jednak inicjatywę i roztrwoniły tę przewagę. Za chwilę zrobiło się bowiem 19:19, a od remisu 20:20 punktowały już tylko mistrzynie Polski.

Bezradność z końcówki pierwszego seta towarzyszyła zawodniczkom Impelu również na początku drugiej partii. Gospodynie wyszły bowiem na prowadzenie 17:7 i w tym momencie szkoleniowiec przyjezdnych Tore Aleksandersen posadził na ławce swoje czołowe siatkarki, na czele z rozgrywającą Frauke Dirickx. Ich zmienniczki spisywały się nieźle, bo zdołały zmniejszyć straty do stanu 20:17 dla Atomu Trefla, ale na więcej nie było już je stać.

W trzecim secie najlepsze zawodniczki Impelu wróciły na parkiet i zdołały zastopować rywalki. Do stanu 19:19 trwała wyrównana walka, jednak końcówka zdecydowanie należała do wrocławskiej drużyny.

Podobnie było w następnej partii. Mistrzynie Polski prowadziły w niej 17:13, ale Impel odrobił straty (18:18), a dzięki zagrywce Agnieszki Kąkolewskiej i skutecznym blokom wyrównał stan rywalizacji.

W tie-breaku po ataku Maren Brinker było już 8:5 dla przyjezdnych. Sopocianki nie złożyły broni, zdobyły pięć punktów z rzędu, dzięki czemu wygrywały 10:8. W dramatycznej końcówce wrocławianki popełniły błąd podwójnego odbicia, a zwycięstwo Atomu Trefl asem serwisowym przypieczętowała Kimberly Hill.

Drugi mecz półfinałowy: Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:2 (25:20, 25:19, 21:25, 19:25, 16:14).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw): 1-1. Trzeci mecz odbędzie się w poniedziałek 7 kwietnia we Wrocławiu.

Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Charlotte Leys, Justyna Łukasik, Brizitka Molnar, Anna Podolec - Mariola Zenik (libero) - Judith Pietersen, Natalia Gajewska, Kimberly Hill.
Impel Wrocław: Frauke Dirickx, Joanna Kaczor, Maren Brinker, Makare Wilson, Katarzyna Mroczkowska, Agnieszka Kąkolewska - Bogumiła Pyziołek (libero) - Dorota Medyńska, Katarzyna Konieczna, Ewelina Sieczka, Magdalena Gryka.