Polegli na stadionie Zawiszy

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-03-29 19:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Przez godzinę na boisku w Bydgoszczy dominowali wrocławianie. Piłkarze Śląska nie potrafili jednak zamienić na bramki stworzonych przez siebie sytuacji. Końcówka należała do gospodarzy, którzy okazali się skuteczniejsi od zawodników WKS-u. W efekcie Śląsk poniósł pierwszą porażkę pod wodzą trenera Tadeusza Pawłowskiego.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła większych emocji. Częściej przy piłce byli goście, a Zawisza próbował odgryzać się kontraatakami. Najlepszą sytuację podopieczni trenera Pawłowskiego mieli tuż przed zmianą stron. W 41. minucie Marco Paixao technicznym strzałem próbował przelobować wychodzącego z bramki Wojciecha Kaczmarka. Piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Po zmianie stron od 50. minuty coraz groźniejsze akcje zaczęli konstruować wrocławianie. Najpierw bliski przelobowania bramkarza Zawiszy był Rafał Grodzicki, a dwie minuty później strzał z ostrego kąta Flavio Paixao Kaczmarek wybił na słupek.

W 64. minucie wreszcie gospodarze przeprowadzili groźną akcję. Najpierw podanie od Michała Masłowskiego zakończył strzałem z ostrego kąta Jakub Wójcicki. Trzy minuty później, po rzucie rożnym, piłka trafiła wprost na głowę Igora Lewczuka, jednak Marian Kelemen instynktownie wybił ją z linii bramkowej.

Siedem minut przed końcem spotkania dośrodkowanie z rzutu rożnego dla Zawiszy trafiło wprost na nogę Kamila Drygasa. Ten uderzył piłkę bez zastanowienia i pewnie pokonał bramkarza Śląska, dając Zawiszy  - jak się później okazało - zwycięstwo w całym meczu. Śląsk po przegranej w Bydgoszczy ostatecznie stracił szanse na awans do czołowej ósemki ekstraklasy, czyli grupy mistrzowskiej.

Zawisza Bydgoszcz - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0).

Bramka: Kamil Drygas (83).

Żółta kartka - Zawisza Bydgoszcz: Łukasz Nawotczyński, Hermes. Śląsk Wrocław: Tadeusz Socha, Tom Hateley.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Micael Pereira, Łukasz Nawotczyński, Piotr Petasz (91. Alvarinho), Sebastian Ziajka - Hermes (46. Bernardo Vasconcelos), Kamil Drygas, Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek - Michał Masłowski (67. Luis Carlos).

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tom Hateley, Adam Kokoszka, Rafał Grodzicki, Tadeusz Socha, Sebino Plaku (85. Sylwester Patejuk) - Dalibor Stevanovic (85. Sebastian Mila), Robert Pich (46. Mateusz Machaj), Flavio Paixao, Paweł Zieliński - Marco Paixao.