CCC wreszcie zgodnie z planem

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-04-03 20:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Po porażce w pierwszym spotkaniu półfinałowym 57:61 zespół CCC wreszcie zagrał zgodnie z oczekiwaniami. Drużyna Jacka Winnickiego pewnie pokonała Artego Bydgoszcz 71:44 i w półfinałowej rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1.

Mistrzynie Polski dobrze rozpoczęły mecz i po 10 minutach prowadziły 23:10. W drugiej kwarcie jeszcze powiększyły przewagę. Skutecznie grały Belinda Snell i Teja Oblak. Ostatecznie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 44:22 dla zespołu z Polkowic.

Trzecia kwarta tylko na moment przywróciła nadzieję koszykarkom z Bydgoszczy. Zdołały odrobić kilka punktów, ale w ostatniej części gry znów dominowały zawodniczki CCC i ostatecznie wygrały 71:44.

Trzeci i czwarty mecz półfinałowy w Bydgoszczy - w niedzielę i poniedziałek.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 71:44 (23:10, 21:12, 9:15, 18:7).

CCC Polkowice: Teja Oblak 16, Belinda Snell 16, Janel McCarville 8, Agnieszka Majewska 6, Magdalena Skorek 6, Magdalena Leciejewska 6, Walerija Musina 5, Jelena Skerovic 3, Paulina Misiek 3, Dominika Owczarzak 2, Agata Szczepanik 0.

Artego Bydgoszcz: Leah Metcalf 13, Justyna Jeziorna 8, Martyna Koc 6, Amisha Carter 5, Elżbieta Mowlik 4, Anna Pietrzak 4, Jessica Lawson 2, Karina Szybała 2, Monika Maj 0, Edyta Felańczyk 0.