Michalak na dywaniku za "samowolę"

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2014-04-09 14:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Marek Zoellner

Jak dowiedziało się Radio Wrocław, wicemarszałek Jerzy Michalak, który nadzoruje inwestycje chciał samodzielnie negocjować z wykonawcą m.in. sprawę kar za przesunięcia terminów realizacji portalu. Dziś został wezwany na rozmowę do marszałka Cezarego Przybylskiego.

Nerwowo w Urzędzie Marszałkowskim jest od kilku dni - nieoficjalnie działacze Platformy Obywatelskiej mówią nam wprost, że marszałek był wściekły na swojego współpracownika.

Jerzy Michalak od początku nie ukrywał, że ma wątpliwości do portalu internetowego, który ma być pełnym kompendium wiedzy o regionie. Nie chciał się zgadzać m.in. właśnie na pisma związane z przesunięciem terminów.

Wszystko dziać się miało poza świadomością marszałka. Podobno Cezary Przybylski zagroził nawet, że będzie chciał domagać się odwołania Jerzego Michalaka, który jest człowiekiem prezydenta Wrocławia.

Po rozmowie panowie wszystkiemu zaprzeczają. Marszałek mówi nam, że od tej pory wszelkie decyzje, nie tylko te dotyczące portalu eDolny Ślask, mają być z nim konsultowane. Po spotkaniu gospodarz województwa miał Radiu Wrocław tyle do powiedzenia:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~b.powiec
2014-04-11 22:15:25
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
znów jakieś układy zamiast niekompetencje wyrzucić na śmieci ?
~trzebniczek
2014-04-10 18:10:15
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Spójrzcie na twarz pana Marszałka, czy może kogoś skrzywdzić? A tych z tyłu jak się namawiają, kogo, by tu jeszcze .....
~RedDwarf
2014-04-10 15:23:41
z adresu IP: (194.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
A czy ktoś zwrócił uwagę na fakt, że Dutkiewicz robi konkurencyjny portal (zwany e_Czuma_pl)? Michalak = Dutkiewicz: 2 + 2 = 4...
~czytelnik
2014-04-10 11:05:55
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
odwołać gościa i po kłopocie!! jak chce solówkę odstawiać to niech wraca tam skąd przyszedł
~Skubi
2014-04-10 06:47:06
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
No,no,Już sie kloca.Gdzie czasy bardzo dobrego Marszałka Łuzniaka???.Szlo to przyzwoicie,szybko i dla dobra DŚ.Mam nadzieje ze te czasy szybko wroca(:.
~Tomasz B.
2014-04-09 19:59:31
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale chyba to właśnie Michalak jest odpowiedzialny za portal, skoro miał podejmować decyzje, więc nie rozumiem, dlaczego Marszałek chce wszystko wiedzieć.
~mmm
2014-04-09 19:23:48
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 0
przybylskiemu łatwo wydać 66mln na chybiony portal?
~Antypop
2014-04-09 17:54:53
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dziennikarze jak zwykle ściemniają i upraszczają goniąc za tanią sensacją. Już wydali werdykt, że wykonawcy należą się kary i Michalak chce je negocjować. A nie zapytali co ma na ten temat do powiedzenia on sam albo wykonawca. Czy w ogóle należą się jakieś kary? Podobnie jak żadnemu z nich nie przyszło do głowy przeczytać pierwszą stronę dokumentacji przetargowej i sprawdzić, na co idzie te 66 mln. Wolą judzić publikę, że to jest za portal, co jest oczywistym kłamstwem. No ale, jak by napisali prawdę to sensacji by nie było i żaden z nich nic by na temacie nie zarobił.
~antek
2014-04-09 16:39:46
z adresu IP: (194.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Michalak, jak myśli tak robi co jest raczej godne uznania. Ten portal bedzie powstawał 10 lat nim zobaczymy coś co będzie warte 1/10 tych pieniędzy. Brawo Michalak, a jak komuś kto odpowiada za Dolny Śląsk nie pasuje, że działający także w jego imieniu wicemarszałek zabiega o należny "ekwiwalent" za niezrealizowane w terminie zadanie, to może warto się zastanowić kto tu czego się podjął i na czyją rzecz.
~Valdek
2014-04-09 15:12:15
z adresu IP: (46.189.xxx.xxx)
Ocena: 0
nerwowo to się dopiero zrobi jak się okaże co planują powołani przez marszałka synekurzyści (czyli pełnomocnicy ds. różnych). Menażeria.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.