Koszykarki CCC w finale MP

| Utworzono: 2014-04-12 20:51 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Woja nerwów, szczęśliwe zakończenie. Kibice w Polkowicach przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów.

CCC od początku batalii półfinałowej musiało gonić rywalki. Dwa razy udało się doprowadzić do remisu, dziś podopieczne Jacka Winnickiego miały postawić kropkę nad "i".

Nie było to jednak łatwym zadaniem. Sparaliżowane nieco stawką spotkania zawodniczki z Dolnego Śląska fatalnie rozpoczęły mecz.

Po 10. minutach przegrywały 12:18. W drugiej kwarcie także grały katastrofalnie w ataku. Przegrały tę część 9:13 i po pierwszej połowie traciły sensacyjnie do rywalek aż dziesięć punktów.

Nie wiadomo co w przerwie swoim podopiecznym powiedział trener gospodyń. Najważniejsze, że poskutkowało.

Błyskawicznie polkowiczanki odrobiły całą stratę. Jeszcze w trzeciej odsłonie meczu objęły prowadzenie i nie oddały go do końca.

Kwartę nr trzy CCC wygrało 25:11, czwartą 13:10. W sumie dało to siedmiopunktowe zwycięstwo i upragniony awans do finału.

Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Polkowic była zdobywczyni czternastu punktów Magdalena Skorek.

CCC w wielkim finale zagra z Wisłą Kraków.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 59:52 (12:18, 9:13, 25:11, 13:10).

Punkty:
CCC Polkowice: Magdalena Skorek 14, Belinda Snell 11, Magdalena Leciejewska 10, Walerija Musina 6, Janel McCarville 6, Agnieszka Majewska 6, Jelena Skerovic 3, Teja Oblak 3;

Artego Bydgoszcz: Amisha Carter 15, Jessica Lawson 10, Leah Metcalf 9, Justyna Jeziorna 9, Elżbieta Mowlik 5, Martyna Koc 4, Anna Pietrzak 0.