Śląsk pewnie wygrywa w Tarnobrzegu

| Utworzono: 2014-04-12 21:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dwa punkty były walczącej o play-off ekipie Jerzego Chudeusza bardzo potrzebne.

Śląsk ma patent na tarnobrzeżan i potwierdził to bardzo udanym dzisiejszym meczem.

Wrocławianie zasłużyli na wysokie noty zarówno za postawę w obronie, jak i ataku.

Po pierwszej kwarcie prowadzili 26:16. Ta część ustawiła przebieg spotkania. Po 20. minutach Śląsk miał osiem punktów przewagi.

W drugiej połowie nastąpił koncert gry zespołu prowadzonego przez duet Jerzy Chudeusz - Tomasz Jankowski.

Było i efektownie i przede wszystkim efektywnie. Śląsk odskoczył na kilkanaście punktów i z każdą kolejną minutą powiększał przewagę.

Czwarta kwarta toczyła się już pod pełną kontrolą gości.

Do sukcesu wrocławian poprowadził Paul Miller. Amerykanin zdobył 26 punktów na świetnej skuteczności. Mocno go wspierali Paweł Kikowski, Dominique Johnson i Robert Skibniewski.

Śląsk zrobił swoje. Czeka na odpowiedź konkurencji do play-off czyli Asseco Gdynia i AZS Koszalin.

Jezioro Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław 72:91 (16:26, 21:19, 22:27, 13:19).

Punkty:
Jezioro Tarnobrzeg: Andrew Fitzgerald 20, Chaisson Allen 16, Nicchaeus Doaks 14, Kevin Goffney 6, Krzysztof Krajniewski 6, Szymon Łukasiak 4, Jakub Patoka 4, Marcin Nowakowski 2.

Śląsk Wrocław: Paul Miller 26, Paweł Kikowski 16, Dominique Johnson 15, Robert Skibniewski 12, Krzysztof Sulima 10, Michał Gabiński 8, Tomasz Ochońko 2, Radosław Hyży 2, Adrian Mroczek-Truskowski 0.