Wywiezie swoje sny do Opola (Foto)

| Utworzono: 2014-04-15 14:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Takim, niezwykłym tytułem opatrzyła swoją wystawę wrocławska artystka, Antonina Joszczuk, która ściśle związana jest ze stolicą Dolnego Śląska, ale teraz pokaże swoje równie niezwyczajne prace w opolskiej Galerii Zamostek tamtejszej Miejskiej Biblioteki Publicznej 23 kwietnia 2014 o godz. 18.00.

Antonina Joszczuk zbiera i kataloguje swoje... sny. - Część z nich miała silny wpływ na wizualny charakter prezentowanych prac. Niektóre były tylko punktem wyjścia do oddania specyficznej atmosfery. Jeszcze inne dostarczyły konkretnych zdań, haseł, które przeniesione zostały w niezmienionej formie.


Niesamowitość, absurd, bezsilność - czy udało się to pokazać? Sami oceńcie. Wernisaż w Opolu 23 kwietnia, zdjęcia prac na www.prw.pl już teraz.Antonina Joszczuk - urodzona w 1981 roku we Wrocławiu. Ukończyła studia na ASP we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła w latach 2001 – 2006. Uzyskała dyplom w Pracowni Szkła prof. Małgorzaty Dajewskiej i prof. Zbigniewa Horbowego.

Od 2008 roku jest instruktorem w Pracowni Szkła w MDK Śródmieście. Od 2009 roku pełni funkcję asystentki w Katedrze Szkła wrocławskiej ASP w Pracowni Podstaw Szkła Artystycznego prof. nadz. Wojciecha Peszko. Tworzy instalacje i obiekty ze szkła.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.