Śląsk przegrał u siebie z Polpharmą

Paweł Pietraszek | Utworzono: 2014-04-19 19:21 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Biorąc pod uwagę zdobycz punktową koszykarzy Śląska w ostatniej długiej serii meczów poza własną halą, powrót do Wrocławia stawiał ich w roli faworyta sobotniego spotkania. Poprzedni mecz obu drużyn w Starogardzie był niezwykle dramatyczny, zwieńczony ostatecznie sukcesem wrocławian, którzy po dwóch dogrywkach pokonali „Kociewskie Diabły” 98:93.

Śląsk grał dziś wprawdzie bez Radosława Hyżego, Adriana Mroczka-Truskowskiego oraz Jakuba Parzeńskiego, ale osłabieni byli także rywale. Goście z Pomorza musieli radzić sobie bez swojego czołowego zawodnika Michaela Hicksa, ale koszykarze Śląska nie wykorzystali tego faktu. Liderem zwycięzców był inny Amerykanin Courtney Eldridge, który zanotował 16 punktów, o 4 mniej rzucił jego rodak Kevin Johnson, dokładając 14 zbiórek. Swoich byłych kolegów skarcił także, trenujący ze Śląskiem na początku sezonu, Marcin Kosiński – zdobywca 14 punktów.

U "Trójkolorowych" w pierwszej połowie zawodziła przede wszystkim skuteczność, która do przerwy wynosiła zaledwie 40 procent. W drugiej części spotkania ton rywalizacji nadawali liderzy gospodarzy: Paweł Kikowski – autor 16 punktów, po 14 „oczek” dorzucili Robert Skibniewski i Paul Miller, ale nie wystarczyło to do korzystnego końcowego rozstrzygnięcia.

Kiedy w czwartej kwarcie Śląsk prowadził już 72:66, wydawało się, że zwycięstwo nad gośćmi z Pomorza jest  formalnością. Niestety, kolejne 10 punktów zdobyli koszykarze Polpharmy, wygrywając kwartę 25:23 i w całe spotkanie 82:78.

Porażka komplikuje koszykarzom Śląska sytuację w tabeli i kwestię awansu do fazy play off . Kluczowymi dla wrocławian będą dwa najbliższe spotkania z bezpośrednimi rywalami w walce o miejsce w „8” – zespołami Asseco Gdynia i AZS-u Koszalin.

Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 78:82 (15:15, 18:22, 22:20, 23:25)

Punkty:

Śląsk Wrocław: Paweł Kikowski 16, Paul Miller 14, Robert Skibniewski 14, Dominique Johnson 13, Tomasz Ochońko 9, Krzysztof Sulima 7, Michał Gabiński 3, Maksym Kulon 2.
Polpharma Starogard Gdański: Courtney Eldridge 16, Marcin Kosiński 14, Ovidijus Varanauskas 13, Nikola Jeftic 12, Kevin Johnson 12, Grzegorz Kukiełka 6, Kacper Radwański 6, Daniel Wall 3, Filip Struski 0.