Nie ma zezwolenia, wynajmuje szklanki

Piotr Słowiński | Utworzono: 2014-04-25 07:10 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Piotr Słowiński

Nowa restauracja w Nowogrodźcu nie podaje alkoholu, a same szklanki i za to bierze pieniądze. Za wynajęcie szklanki do piwa klienci płacą 1 zł, do wina 5 zł, a za szkło do wódki 10 zł.

Właściciel restauracji znajdującej się w rynku, Krystian Góra nie dostał od sąsiadów zgody na sprzedaż alkoholu i w tej sytuacji zdecydował się na akcję WWA, czyli Wnieś Własny Alkohol:

Góra pozwala klientom przynosić własne trunki i bierze od nich pieniądze tylko za obsługę. Jak podkreśla jest to zgodne z prawem. Burmistrz Nowogrodźca, Robert Relich mówi, że gmina jest w tej sytuacji bezradna:



Właściciel restauracji zapowiada, że będzie próbował w sądzie dochodzić swych praw. Jak podkreśla, nie będzie występował przeciw sąsiadom, a jedynie próbował zmienić niekorzystną dla siebie decyzję. Może też wynajmować gościom stoliki.

ZOBACZ TEŻ: Jakuszyce? Nie ma takiej miejscowości!

Jak mówi ma koncesję na catering więc może świadczyć takie usługi nawet we własnym lokalu. Wtedy goście będą mogli otrzymać alkohol wraz z „usługą cateringową”:



Restauracja znajduje się w centrum miasta w budynku należącym do małej wspólnoty mieszkaniowej. W takiej wszyscy właściciele lokali muszą się zgodzić na wydanie koncesji na alkohol. Zgodziło się tylko 62 proc. lokatorów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~degustator
2014-05-08 10:52:21
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
Świetny pomysł.
~Marek Lipski
2014-04-28 16:59:47
z adresu IP: (62.159.xxx.xxx)
Ocena: 4
Gratuluję super markentingu i reklamy dla NOWOGRODZIEC.Internet już informuje o Panu Robercie jak i o przepięknym NOWOGRODZIEC.Wystarczy sprawdzić google.Pozdrawiam.Marek Lipski.
~smok
2014-04-28 11:03:15
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ludzie nie ma co płakać tylko głosować na Kongres Nowej Prawicy w następnych wyborach to w końcu te durne przepisy znikną
~ola
2014-04-27 19:42:42
z adresu IP: (66.249.xxx.xxx)
Ocena: 2
Dlaczego inni maja mozliwosc sprzedarzy alkoholu ,a reszta nie.prawo powinno byc rowne dla wszystkich!!!!!!a Dla pana {zoo}..... to ??? Dlaczego od razu wpierdziel........???????
~Mr. X
2014-04-27 19:39:26
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
Brawo!!! Zoo domyślam się że jesteś lokatorem który był przeciw. Co żal dupe ściska że ktoś sobie radzie w tym po#$%^ kraju?
~abc
2014-04-27 08:30:01
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do Zoo...przeczytawszy Twoj wpis rece mi opadły...wnioskuje,iz Twoj iloraz inteligencji nie jest zbyt wysoki.Trzymam kciuki za własciciela restauracji i wierze ,ze sie uda.Bo pijacych piwo na lawkach wieczorowa pora nie jest brak i jakos nikt sie nie czepia....o zachowaniu ich nie wpomne
~jjjjjj
2014-04-26 19:40:44
z adresu IP: (89.75.xxx.xxx)
Ocena: 4
"Skoro mieszkańcy się nie godzą(...)" ~Zoo "Zgodziło się tylko 62 proc. lokatorów." ~Piotr Słowiński Z tego co ja widzę w tym artykule to właśnie WIĘKSZOŚĆ mieszkańców wyraziła zgodę. Faktycznie to być może nie jest aż taka wielka większość jak 90%. Niestety jak wynika z artykułu to musieliby zgodzić się WSZYSCY mieszkańcy, czyli wystarczy jeden wiecznie niezadowolony by cały misterny plan poszedł w pizdu.
~Zoo
2014-04-26 17:55:50
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 4
Skoro mieszkańcy się nie godzą, to widać mają powód, a ten facio najwyraźniej ich lekceważy i złośliwie pokazuje kto jest mocniejszy. Mam nadzieję, że ktoś mu po prostu spuści wpierdziel i tyle. Skoro nie wolno, to nie wolno.
~jgf
2014-04-26 12:53:21
z adresu IP: (31.62.xxx.xxx)
Ocena: 1
swietna restauracja a pomysl klawy
~bac
2014-04-26 12:48:34
z adresu IP: (31.62.xxx.xxx)
Ocena: 0
problem robi ktos kto nie mial wczesniej konkurencji a teraz ja ma i to przegrywa zkretesem bo jedzenie tu serwuja wysmienite a nie to co unich
~wikingeryk
2014-04-26 10:50:11
z adresu IP: (213.180.xxx.xxx)
Ocena: -1
trzymam kciuki. skoro przepisy nie są dla ludzi to trzeba je po ludzku obchodzić.
~Zbik
2014-04-26 04:52:41
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -3
Uda się. Wytrzymaj.
~Markus
2014-04-26 00:03:47
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: -4
Sam kiedyś o czymś podobnym wspominałem aby koncesję obejść ale mi się odechciało. Życzę powodzenia i gratuluję!
~Lalala
2014-04-25 23:02:28
z adresu IP: (77.102.xxx.xxx)
Ocena: 2
Smieszne,wczesniej byla tam pizzeria pani Wioli i jakos nikomu nie przeszkadzalo ze serwowalam piwo, teraz nagle przeszkadza.
~tataracy
2014-04-25 23:00:44
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 2
BRAWOOOOO
~kicker
2014-04-25 22:54:54
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: -2
W jednym mieszkaniu jest nieustalona sytuacja spadkowa i współwłasność. Stąd te procenty. Znam tę sprawę.....
~mieszkanka
2014-04-25 20:07:05
z adresu IP: (62.152.xxx.xxx)
Ocena: -3
A to,że w sklepie obok tego lokalu sprzedaje się alkohol i pije na ulicy,to już owym sąsiadom nie przeszkadza ?
~yhgjhg
2014-04-25 19:51:20
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 1
mała wspólnota to chyba wspólnota liczaca do 7 członków.więc skad te 62% ?
~DZL
2014-04-25 18:39:23
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -3
W małej wspólnocie o swoim lokalu decyduje właściciel a nie członkowie wspólnoty. Lokal nie jest częścią wspólną nieruchomości. Skąd wymogi aby wszyscy się zgodzili?
~Mieszkaniec
2014-04-25 18:03:57
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jak najbardziej polecam Restauracje :) ...a do sytuacji o braku koncesji...nie oszukujmy nikogo...wiadomo KTO za tym stoi...ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...
~Arek
2014-04-25 17:24:20
z adresu IP: (109.69.xxx.xxx)
Ocena: -1
Wspaniały pomysł! 1 zł to bardzo mało jak na jedno piwo. Po drugie nikt nie narzuca mi do wyboru zazwyczaj 3-5 produktów piwopodobnych typu tyskie, czy warka. Mogę w lokalu bez problemu wypić dowolne piwko regionalne ;) Szkoda, że w moim Szczecinie nikt nie wpadł na taki pomysł.
~qqqqq
2014-04-25 17:23:20
z adresu IP: (93.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
polak potrafi :)))) gratulacje pomyslu!
~mic
2014-04-25 17:08:41
z adresu IP: (151.19.xxx.xxx)
Ocena: 4
dobry pomysl,bravo!!!
~olmk
2014-04-25 16:47:46
z adresu IP: (89.71.xxx.xxx)
Ocena: -2
"haracz"? niby jaki? brawo dla właściciela, który nie daje się kolejnej bandzie emerytów, która by chciał tylko podwyższania emerytur, ale przedsiębiorcy ułatwić życie to już nie...
~eddy
2014-04-25 16:24:24
z adresu IP: (5.134.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tzw. "korkowe" jest bardzo popularne na Zachodzie, to nic nowego. Za przyniesiony własny alkohol restauracja pobiera "haracz" i wszyscy są zadowoleni.
~j.j.
2014-04-25 16:20:18
z adresu IP: (31.1.xxx.xxx)
Ocena: 2
i nie każą ich za picie w miejscu publicznym? :)
~Adam Weishaupt
2014-04-25 16:01:19
z adresu IP: (195.212.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mniejsza o właściciela. Czy nie wydaje się wam chore, że aby zmienić konstytucję w Parlamencie wystarczy większość kwalifikowana, ale żeby zezwolić na otwarcie knajpy trzeba aklamacji? A w odróznieniu od reszty, nie popieram zachowania właściciela, jak prawie każdego trzymania się litery prawa przy naginaniu jego ducha. Nikt właściciela nie zmusza do otwierania swojego lokalu na terenie należącym do spółdzielni (no, chyba że spółdzielnia jest państwowa, wtedy to inna kwestia :).
~lanabanana
2014-04-25 15:38:24
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: 1
i dobrze robi, brawa za kreatywność
~fubu
2014-04-25 15:01:53
z adresu IP: (89.187.xxx.xxx)
Ocena: -5
Brawo właściciel! Biorę sześciopoaczek i uderzam do knajpki. :D
~Jan
2014-04-25 14:08:00
z adresu IP: (93.154.xxx.xxx)
Ocena: -1
"wóz drzymała" :) bravo, zaścianek mieszka w rynkach Polskich miast i patologia. Na rynkach powinny być kawiarnie, piwialnie. Porządni ludzie piją w domach i leją po klatkach. W lublinie wyprowadzon patologie z Rynku nie dość że nie płacili czynszu nie remontowali kamienic to jeszcze wyciszali miasto.
~JariNC
2014-04-25 13:20:39
z adresu IP: (195.116.xxx.xxx)
Ocena: 1
Foto zrobione maszynką do mięsa..
~JariNC
2014-04-25 13:16:47
z adresu IP: (195.116.xxx.xxx)
Ocena: 3
Foto zrobione maszynką do mięsa...
~Polskie sobiepaństwo
2014-04-25 12:51:34
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ale tłum uważających, że wszystkim wszystko wolno oczywiście przyklaskuje.
~Viva
2014-04-25 10:44:43
z adresu IP: (2.103.xxx.xxx)
Ocena: 2
Niech żyją nowopowstałego wspólnoty,i ludzie w nich zarządzający... Nagle stalinsie ;posiadaczami nieruchomosci; maja coś do powiedzenia... I po polsku NIE...pozdrawiam i życzę powodzenia w polskim biznesie
~Gosc
2014-04-25 10:36:48
z adresu IP: (5.145.xxx.xxx)
Ocena: -2
Wiadomo kto przyczynil sie do tego ze wlasciciel nie otrzymal koncesji na alkohol...:) Trzymam kciuki i obym mogla w koncu tam wpasc na lampke dobrego wina!
~TAURUS
2014-04-25 10:36:20
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
albert- urzędnicy nie mają z tym nic wspólnego. Być może tak samo jak ty ich nie lubię ale na "prawie" jest wspólnota, a że nią kręci inny knajpiarz z miasta to inna sprawa.
~krzyś
2014-04-25 10:09:07
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 3
Do póki nie postawią automatów do gier to z chęcią będę przychodził. Bo nie ma nic gorszego jak siedzące menele z piwem przed automatem przez cały dzień
~Seba
2014-04-25 09:54:08
z adresu IP: (80.48.xxx.xxx)
Ocena: 0
A ten drugi sąsiad restauracja to może kiedyś była , maszyny do gry przy samym wejściu , w wakacje przy upałach brak klimatyzacji porażka - dla mnie bardziej się z tego speluna zrobiła jak restauracja . A u Pana Góry miałem niedawno okazję być i naprawdę bardzo schludnie i ładnie polecam wszystkim . Mieszkaniec Nowogrodźca ;)
~luuk45
2014-04-25 09:44:00
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 5
Trzeba dodać że nad restauracją mieszka właściciel drugiej.restauracji w mieście:) przypadek, że pan Krystian nie dostał 100proc?:)
~Czytajcie ze zrozumieniem
2014-04-25 09:18:22
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -3
Urzędnicy nie mają nic do tego. "Restauracja znajduje się w centrum miasta w budynku należącym do małej wspólnoty mieszkaniowej. W takiej wszyscy właściciele lokali muszą się zgodzić na wydanie koncesji na alkohol. Zgodziło się tylko 62 proc. lokatorów."
~ania
2014-04-25 09:06:14
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
brawo!;-) sama bym na to nie wpadła;-)
~albert53
2014-04-25 08:47:16
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Tak trzymać pajaców z urzędów uziemiać w ten sposób
~bpa
2014-04-25 08:40:50
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: -1
czad! WWA rządzi a z pajacami z urzędów trzeba walczyć i powalać ich takimi akcjami właśnie , żeby byli bezsilni i bezradni. Tak trzymać!